Міського голову Валок позбавили прав за нетверезе водіння

Фото: Валківська міськрада

Коломацький райсуд Харківської області визнав винним міського голову Валок Валерія Скрипніченка в тому, що він п’яним кермував автівкою.

Про це Харків Times довідався з рішення суду, ухваленого 24 липня 20213 року.

Згідно з ухвалою, Скрипніченко скоїв правопорушення 17 лютого 2023 року. О 16:20 патрульні зупинили SkodaRapid під його керуванням на 408 км траси М-03 Київ-Харків-Довжанський у Харківській області.

За показаннями двох свідків суд встановив, що водій SkodaRapid небезпечно поводив себе на дорозі – обганяв інші автівки по узбіччю. Після чергового такого маневру свідки – двоє військових – викликали поліцію.

Інспектори зафіксували у водія ознаки алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою DragerAlcotestта в медзакладі він відмовився в присутності двох свідків. За фактом правопорушення патрульні склали протокол за ч. 1ст. 130 КУпАП.

Під час суду Скрипніченко підтвердив, що був нетверезим під час поїздки, але автівкою не керував.

За словами свідків, в автівці, дійсно було двоє: за кермом перебував обвинувачений, а на пасажирському сидінні – дівчина.

Адвокати мера просили закрити справу, посилаючись на те, що під час складання протоколу були порушені його права. Вони запевняли суд, що під час складання протоколу поліцейські не роз`яснили водію його права. Також були упереджені під час складання протоколу та погоджували свої дії із невстановленими особами у телефонному режимі.

Вислухавши всі сторони, суд прийшов до висновку, що водій винен у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП, «оскільки подія та склад вчиненого ним адміністративного правопорушення знайшли своє підтвердження під час розгляду справи.»

«Суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік», – йдеться в ухвалі.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові патрульні зупинили п’яного водія, якого вже раніше позбавили прав на 10 років.