На 5 років засудили харків’янина, який здавав позиції українських ППО

5 років позбавлення волі отримав 53-річний мешканець Салтівки, який у соцмережах повідомляв, де у Харкові розташовуються українські підрозділи ППО.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Харківського антикорупційного центру з посиланням на рішення суду.

Ворожого навідника викрили кіберфахівці Служби безпеки. Затримали негідника на початку листопада минулого року та та повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 КК України (поширення інформації про розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості) КК України. За такий злочин передбачене покарання від 5 до 8 років позбавлення волі.

За інформацією СБУ, влітку минулого року Ткач почав шукати через соцмережі шляхи «виходу» на російських окупантів для допомоги у війні проти України. Для цього викладав в соцмережах інформацію про місця тимчасового базування підрозділів Сил оборони.

Серед основних цілей його розвідувально-підривної діяльності було виявлення ймовірних бойових позицій протиповітряної оборони ЗСУ на східному напрямку. Отримані відомості окупанти використовували для підготовки і здійснення прицільних ракетних ударів по українських об’єктах.

В СБУ зазначили тоді, що після того як Ткач опублікував заборонену інформацію, «розкриті» позиції української ППО п’ять разів піддавалися прицільним обстрілам з боку ворога.

Як стало відомо з тексту вироку, 21 червня 2022 року, Ткач у соціальній мережі “Facebook” у відповідь іншому користувачу, опублікував коментар наступного змісту: «так зенитные возле меня стартуют – позиция между МЖК “Інтернаціоналіст”и окружной. Сначала огонь, потом взлетает зенитная ракета (по наклону даже видно в какую сторону улетает), потом тишина и потом начинаешь считать секунды, чтобы оценить расстояние».

На вказаній території дійсно була розгорнута позиція ЗСУ з озброєнням ППО, що здійснювала прикриття міста від засобів повітряного нападу противника, яка була обстріляна 5 разів протягом 26 червня – 30 липня.

Ткач в судовому засіданні пояснив, що дійсно здійснив відповідний коментар в соціальній мережі «Facebook», але вини у вчиненні злочину не визнає. Зазначив, що місто Харків, перебувало постійно під обстрілами. Начебто у обвинуваченого з вікна було видно пуски зенітних ракет і він установив закономірність, якщо зенітні стартують, то приліт буде приблизно через 2 -2,5 хвилини, тобто ракети стартують на перехват або буде приліт. Як вказує Ткач, якщо ракета зенітна не стартує, то прильоту не буде. Якщо зенітні ракети пішли, то буде приліт. Тому, як намагався пояснити Ткач, 20 червня йому задав питання старий знайомий, якого знає більше 20 років: «Чи будуть ще прильоти?». І як запевняє обвинувачений, він в коментарях відповів, те що зазначено в матеріалах кримінальної справи.

Після цього Ткач продовжив систематично публікувати висловлювання, які мали на меті дискредитацію ЗСУ та діючої влади України.

Московський районний суд м. Харкова визнав винним Ткача за ч. 2 ст. 114-2 КК України та призначив йому покарання у вигляді 5 років тюрми.

Як повідомляв Харків Times, СБУ затримала мешканця Салтівки, який передавав росісйським окупантам розвіддані про дислокацію та переміщення українських військ в місті.