Суд скасував штраф для Терехова за російську мову у соцмережах

Фото: Telegram/ihor_terekhov

Суд скасував штраф для Харківського міського голови Ігоря Терехова за порушення мовного законодавства, а саме: за ведення соцмереж російською мовою.

Про це Харків Times довідався з ухвали Київського райсуду Харкова, яке оприлюднили 10 квітня.

Постанову про накладення санкцій на мера Харкова виніс уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь. На думку мовного омбудсмена, міський голова Харкова порушив ч. 6 ст. 27 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 2704-VIII).

“Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, медіа, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою.”, – йдеться в законі про мову.

Захист Терехова довів у суді, що його сторінки у Facebook та Telegram не є інтернет-представництвами органу місцевого самоврядування чи Харківського міського голови. Він нібито веде їх як «публічна, а не посадова особа».

Суддя Світлана Лисиченко погодилася з позицією адвоката Терехова. Суд визнав протиправною та скасував постанову уповноваженого з захисту державної мови Тараса Кременя. Також суд скасував штраф за порушення мовного законодавства у 3400 грн.

Водночас після постанови про порушення мовного законодавства Терехов почав вести свої сторінки у соцмережах українською мовою.

Рішення ще не набуло чинності – триває 10-денний строк на оскарження.

Втім уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що рішення буде подано апеляцію, повідомляє Громадське.

«Ми відстоюємо права громадян України на інформацію та послуги державною мовою незалежно від сфери, де відбулося порушення: чи це соцмережі, чи це обслуговування, чи публічні виступи. Але кожен міський голова, кожен держслужбовець, кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою і ніхто не має права порушувати цей священний обов’язок», — сказав Кремінь.

Як повідомляв Харків Times, Харківського міського голову Ігоря Терехова за порушення закону про мову оштрафували на 3400 грн.

Харківський міський голова Ігор Терехов, який в ефірі національного телемарафону та на своїх офіційних сторінках в соцмережах спілкувався російською мовою, сплатив штраф за порушення мовного закону.