Митрополит Онуфрій і понад 20 священників мають громадянство рф — ЗМІ

Митрополит УПЦ Московського патріархату Онуфрій та ще понад 20 священнослужителів цієї церкви мають російське громадянство. Такі факти за допомогою системи “Російський паспорт” виявили журналісти “Української правди”.

Про це Харків Times довідався з повідомлення УП.

Згідно з даними системи, глава УПЦ МП Онуфрій (Орест Березовський) отримав російський паспорт у Москві 20 березня 2002 року. А через рік отримав ще й закордонний паспорт громадянина рф. Це був уже не перший закордонний паспорт митрополита. У 1998 році він його також отримував у Москві, а це означає, що і російське громадянство Онуфрій мав набагато раніше, ніж 2002 року.

Російське громадянство знайшли і в архієрея московської церкви та намісника Десятинного монастиря Гедеона (Юрія Харона). Він отримав паспорт рф у 2019 році в Москві, а наступного року – два закордонні паспорти громадянина росії.

Журналісти УП також з’ясували, що 7 січня 2023 року, на Різдво, майже через рік після повномасштабного вторгнення рф в Україну, Гедеон проводив службу в соборі у Казані. У його молитві були слова на підтримку військ рф та російського нападу на Україну.

У грудні 2022 року російський паспорт отримав також колишній митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисєй (Олег Іванов). Після окупації Ізюма Єлисей продовжив молитись за патріарха Кирила та почав працювати на окупаційну владу. Зокрема, приймати у себе в храмі представників окупаційної адміністрації Харківської області.

Після деокупації Ізюма Єлисей втік до Бєлгорода, де й отримав російський паспорт.

Наразі журналісти мають інформацію про понад 20 російських паспортів у священнослужителів УПЦ МП, серед яких:

– митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонофан (Анатолій Єлецьких);
– вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій (Сергій Аніцой);
– вікарій Київської єпархії архієпископ Пантелеймон (Віктор Бащук);
– керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією митрополит Мелетій (Валентин Єгоренко);
– керуючий Хустською єпархією митрополит Марк (Микола Петровцій);
– керуючий Дніпропетровською єпархією митрополит Іриней (Іван Середній).

Повний список журналісти обіцяють опублікувати найближчим часом.

У московській церкві оприлюднену журналістами інформацію про російське громадянство духовенства УПЦ МП назвали “недостовірною та маніпулятивною”.

“Частина згаданих у відеоматеріалі єпископів була позбавлена громадянства без жодного обґрунтування, і тому вони подали до суду позов з вимогою відновити їх українське громадянство, оскільки іншого вони не мають”, – йдеться в повідомленні.

У Московському патріархаті заявили, що оскільки СБУ неодноразово заявляла, що перевіряла всіх єпископів УПЦ на наявність подвійного громадянства, та не скасовувала українське громадянство в інших, згаданих у сюжеті архієреїв, “наведена у відеоматеріалі інформація не може відповідати дійсності”.

В УПЦ МП наголосили, що митрополит Онуфрій є громадянином України від народження і паспортами інших держав не володіє.

У грудні 2022 року Президент України Володимир Зеленський указом № 898/2022 від 28.12.2022 призупинив громадянства низки священників УПЦ МП, повідомив ЛБ. Як часто буває в таких випадках, указ не оприлюднюється офіційно, оскільки містить персональну інформацію. Ще шістьох представників духовенства московської церкви, за інформацією ЛБ, позбавила українського громадянства Державна міграційна служба.

Як повідомляв Харків Times 10 грудня співробітники Служби безпеки України прийшли з обшуками до релігійних об’єктів УПЦ (московського патріархату) у Харківській області. Правоохоронці, зокрема,  перевірили Свято-Покровський чоловічий монастир, Свято-Благовіщенський кафедральний собор, Свято-Казанський храм – загалом більше 10 храмів та монастирів у регіоні.

Під час ошуків у храмах московської церкви у Харківській області правоохоронці знайшли сухпайки окупантів, готівку і монаха з паспортом рф.