З початку війни у Харківській області 27 людей загинули через підриви на російських боєприпасах

З 24 лютого 2022 року у Харківській області станом на 31 березня 2023 року внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах загинули 27 мирних мешканців і 170 цивільних постраждали.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на регіональний Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За інформацією медиків, порівняно з періодом одразу після деокупації територій області зараз кількість постраждалих зменшилася. Проте з початком весняно-польових робіт і походів людей на природу випадків підривів на мінах може бути більше.

56-річний Юрій з міста Балалкія постраждав від вибуху російської міни 25 березня цього року. Чоловік наступив на ворожий боєприпас під час походу з друзями на рибалку. Сам постраждалий про мінну небезпеку знав, проте сподівався, що міни-пелюстки були знешкоджені підпалом трави на луках.

«Я сам із Балаклії, а на рибалку ми поїхали за 17 км у село Щурівка. На випалених луках безліч цих «пелюстків», але вони від вогню повинні були згорати та вибухати. Проте мені не пощастило… Не побачив й наступив на березі на міну», – розповів постраждалий.

Зараз він перебуває у травматологічному відділенні однієї з лікарень Харкова. Внаслідок підриву на міні Юрію ампутували стопу.

За словами лікаря медзакладу Ігоря, внаслідок мінно-вибухової травми пацієнт отримав складне ураження кісток та м’яких тканин стопи і гомілки, в результаті пошкоджень було проведено ампутацію нижньої кінцівки. Наразі стан пацієнта задовільний, у майбутньому він потребуватиме протезування.

Мешканців деокупованих регіонів Харківської області просять ходити лише по дорогам і місцям, перевіреним саперами. Утриматись від відвідувань лісів, луків, водойм і завжди дивитися, куди наступаєте.

Якщо побачили невідомий або підозрілий предмет, ні в якому разі не чіпати його, і не здійснювати дзвінки поруч з ними. Необхідно відійти на безпечну відстань (мінімум 100 метрів) і зателефонувати до екстрених служб за номерами: «101» чи «102».

Як повідомляв Харків Times, у місті Куп’янську підірвався на міні працівник «Харківобленерго» Роман Байбак. Від отриманих внаслідок вибуху травм 50-річний чоловік загинув на місці події.

29 березня неподалік від селища Барвінкового Ізюмського району Харківської області легкове авто на ґрунтовій дорозі наїхало на протитанкову міну. Двоє людей загинули на місці, ще двоє отримали поранення.