Подсанкційне підприємство незаконно продало нерухомість вартістю 144 млн грн на Сумській

Суд заарештував нежитлові приміщення по вул. Сумській у Харкові. Нерухомість вартістю майже 144 млн грн незаконно продало підприємство, яке знаходиться під санкціями.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Харківської обласної прокуратури.

За інформацією слідства, вказані приміщення перебували у власності акціонерного товариства. На початку лютого 2022 року між вказаним АТ та товариством з обмеженою відповідальністю було укладено договір, відповідно до умов якого ця нерухомість була передана в іпотеку ТОВ.

Рішенням РНБО України від 12 січня 2023 року до зазначеного ТОВ на 5 років застосовані персональні санкції. Зокрема, тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать юридичнiй особi, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано вчиняти дiї, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними.

Однак у лютому 2023 року ТОВ продало нежитлові приміщення фізичній особі, про що було укладено відповідний договір купівлі-продажу.

“Таким чином, всупереч вимогам законів України «Про санкції», «Про нотаріат», «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» відбулось протиправне відчуження зазначеної нерухомості фізичній особі, чим завдано шкоду державі в особливо великих розмірах.”, – розповіли в прокуратурі.

У зв’язку з цим прокурор звернувся до суду з клопотанням про арешт вказаних нежитлових приміщень, яке постановою Київського районного суду м. Харкова задоволено. Наразі триває строк на апеляційне оскарження.

Разом з цим проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом шахрайства (ч. 4 ст. 190 КК України).

Як повідомляв Харків Times, суд зобов’язав повернути у власність територіальної громади Харкова розташовані по вулиці Сумській нежитлові приміщення вартістю 5,2 млн грн.