«Харківміськгаз» заявив про рейдерське захоплення компанії

Фото: Харківміськгаз

Компанія «Харківміськгаз» заявила про її рейдерське захоплення Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Про це Харків Times дізнався із заяви «Харківміськгазу».

«17 березня під приводом проведення обшуку з допомогою силовиків НАК «Нафтогаз України» в особі ДАТ «Чорноморнафтогаз» завела на підприємство критичної інфраструктури Харкова менеджерів, які були призначені нелегітимно зміненими членами наглядової ради підприємства», – йдеться у тексті документу.

Компанія наголошує, що діючі акціонери АТ «Харківміськгаз» не змінились. Вони обрали наглядову раду на зборах акціонерів ще в 2021 році згідно з законом «Про акціонерні товариства», і законно змінити наглядову раду можна лише в той самий спосіб – тобто зборами акціонерів. Натомість управитель АТ «Харківміськгаз» – ДАТ «Чорноморнафтогаз» – не скликав і не проводив збори акціонерів, а змінив наглядову раду, а потім і правління АТ «Харківміськгаз» своїм одноосібним рішенням. Тому зміна наглядових рад і правління відбулась в нелегітимний спосіб, що діючі акціонери будуть доводити в судах.

На посаду голови правління АТ «Харківміськгаз» запропоновано Вадима Данієляна, який працював заступником голови Луганської, а потім – Харківської ОДА. «Раніше він жодним чином не був пов’язаний з газовою галуззю та енергетикою, а спеціалізувався на дорожньому будівництві», – зазначається у заяві.

«Харківміськгаз» наголошує, що процес концентрації газорозподільних компаній у вертикально інтегрованій компанії НАК «Нафтогаз України» – це ігнорування зобов’язань, взятих на себе Україною при вступі в Європейське енергетичне співтовариство і при подачі заявки кандидата на вступ до ЄС. Також це ігнорування інтересів споживачів газу і збільшення ризиків для безпеки газопостачання, адже в галузь на керівні посади залучають людей «з сумнівною репутацією або з відсутністю досвіду роботи в галузі».

«Колектив компанії не заслуговує на таке ставлення з боку держави через рік після початку повномасштабної війни. Адже 1513 співробітників щоденно забезпечують стійкість газових мереж і відновлюють їх після ворожих руйнувань. Завдяки цьому розподіл газу відновлено в 133 тис. домогосподарств міста. Без газу залишаються лише зруйновані або покинуті домівки. Газорозподільна система Харкова зазнала руйнувань на суму 1,1 млрд грн», – зазначається у заяві.

У докумені також наголошується, що поступове захоплення акціонерним товариством «НАК «Нафтогаз України» ринку розподілу газу через власні дочірні підприємства під брендом «Газмережі» нівелює всі реформи газового ринку, які були здійснені впродовж останніх семи років. Якщо Нафтогазу вдасться втілити свої наміри, газовий ринок України буде закритий для інших гравців, що стане непереборною перепоною для його лібералізації і розвитку конкуренції.

Як повідомляв Харків Times, у 2019 році Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав справу про порушення економічної конкуренції проти 18 газорозподільчих підприємств, зокрема “Харківміськгаз” та “Харківгаз”. Ці компанії входять до групи Дмитра Фірташа.