СБУ оголосила підозру екс-заступнику голови ВЦА рашистів у Куп’янську

Фото: Владислав Абдула/Facebook

Контррозвідка Служби безпеки України встановила причетність до вчинення воєнного злочину одного з ватажків так званої “Народної міліції ДНР”, який згодом став заступником голови військово-цивільної адміністрації рашистів в місті Куп’янську.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ області Владислав Абдула.

За даними спецслужби, 57-річний зловмисник на прізвисько “Шаман” до кінця 2014 року мешкав у Харкові. З перших днів війни брав участь в окупації Харківщини разом з російськими військами, керував одним з незаконних збройних формувань терористичної організації “ДНР”.

«Задокументовано, що “Шаман” жорстоко поводився з цивільним населенням на окупованій території та віддавав накази про вчинення таких дій», – йдеться у повідомленні.

У середині березня минулого року, під час окупації села Вільхівка у передмісті Харкова, зловмисник віддав наказ своїм підлеглим силоміць вивести цивільного місцевого мешканця з приватного будинку, де рашисти вирішили облаштувати свій штаб. За наказом “Шамана”, чоловіка перевезли до села Веселе та незаконно позбавили волі у приміщенні сільської ради. Там його тримали до початку травня, постійно примушуючи до безоплатної праці.

Встановлено, що інші цивільні особи, які насильно утримувалися у цій нелегальній в’язниці, також були поміщені туди за наказами “Шамана”.

Також задокументовано, що «Шаман» особисто бив українських військовополонених з метою отримання інформації про інших військовослужбовців та керівництва підрозділів територіальної оборони.

За цими фактами слідчі СБУ заочно повідомили «Шаману»  про підозру за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів і звичаїв війни). Тривають заходи для встановлення його місця перебування та притягнення до відповідальності.

Як повідомляв Харків Times, СБУ повідомила про підозру у колабораціонізмі 59-річному харків’янину, який добровільно очолив окупаційну адміністрацію смт Борова Харківської області.