В Авакова провели обшуки щодо закупівлі гвинтокрила, на якому загинули керівники МВС

1 лютого Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань провели обшуки в колишнього міністра внутрішніх справ 2014-2021 років Арсена Авакова. Слідчі дії проводилися у справі закупівлі французьких гелікоптерів Airbus, на одному з яких 18 січня розбилось керівництво МВС у Броварах.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення «Української правди» та «Бабеля».

Під час обшуків працівники ДБР дивились контракти шестирічної давнини з французькою Airbus Helicopter, яка поставила українському міністерству внутрішніх справ гелікоптери H-225, на якому й розбилось керівництво МВС.

«Закінчили обшук щодо аварії вертольота. Дивилися контракти Airbus 6 річної давнини. Певна річ — [не знайшли] нічого. Контракти ж затверджувалися урядом і парламентом. Коректно вели [себе], хоч і безглуздо. Формально відпрацювали версію», – цитує Авакова “Україньска правда”.

Джерела «Бабеля» у правоохоронних органах уточнили, що обшуки проводять не тільки в Авакова, але й у інших керівників того часу, які брали участь у закупівлі гвинтокрилів.

Як пише «УП», 29 травня 2018 року в Парижі уряди України та Франції підписали угоду загальною вартістю 552 млн євро щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

За умовами угоди, французька сторона в два етапи мала поставити в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 гелікоптер моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тонн.

Центр транспортних стратегій зазначав, що з 55 французьких вертольотів, призначених для закупівлі для українського міністерства внутрішніх справ, 21 гелікоптер уже був у користуванні.

Як повідомляв Харків Times, вранці 18 січня 2023 року в Броварах біля Києва розбився гвинтокрил ДСНС. В результаті катастрофи загинуло вище керівництво Міністерства внутрішніх справ: глава МВС Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін та державний секретар МВС Юрій Лубкович. Загалом 14 жертв, серед яких 1 дитина. Гвинтокрил, що впав, був переданий Україні у серпні 2020 року.