Кабмін заборонив виїзд чиновників за кордон без поважної причини

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин.

Про це Харків Times довідався з повідомлення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля у Telegram.

“На виконання рішення РНБО уряд схвалив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин”, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Голова Уряду підкреслив, що народні депутати, урядовці, представники місцевої влади, прокурори, судді та багато інших посадовців можуть перетинати державний кордон на підставі службового відрядження.

“Виїхати за кордон для переговорів, для лікування, для догляду за неповнолітніми дітьми — можна. Кататися на відпочинок — ні. На жаль, є ті, хто навіть під час війни не зрозумів цих базових речей. Тому було рішення РНБО, був відповідний указ президента України, і тепер є відповідна постанова Кабінету міністрів”, – заявив очільник уряду.

Курортні розваги чиновників та депутатів

З початку широкомасштабної війни українські чиновники, посадовці та депутати періодично виїжджали за кордон на відпочинок, через що в Україні спалахували скандали. Директор департаменту земельних відносин Харківської міської ради Сергій Колесник під час війни відпочивав у французькому місті Ніцца. Чиновник викладав в Instagram фотографії з відпочинку, на які користувачі звернули увагу 24 серпня. На цих фото Колесник позував на тлі фонтану та Porsche. Поруч із цим авто небайдужі зафіксували ще один автомобіль із харківськими номерами.

Мер Харкова Ігор Терехова звільнив Колесника “за поведінку, несумісну в умовах війни зі статусом людини, що перебуває на держслужбі”.

За аналогічний вчинок був звільнений заступник генерального прокурора Олексій Симоненко. Він був у 10-денній відпустці в іспанському місті Марбелья. Фото з курорту облікувала дружина Симоненка в Instagram. За інформацією ЗМІ, з України подружжя виїхало 30.12.2022 через пункт пропуску Краківець на автомобілі Mercedes.

23 січня президент України Володимир Зеленський підписав указ №27/2023, згідно з яким українські посадовці матимуть можливість виїзду за межі України виключно у службові відрядження. Рішення РНБО прямо забороняє чиновникам покидати Україну в приватних цілях.

Втім, цією забороною знехтував народний депутата президентської партії “Слуга народу” Микола Тищенко. Журналісти виявили його у Таїланді. На сайті посольства України в Таїланді з’явився анонс на 27 січня його зустрічі з українською громадою в готелі Novotel (Бангкок). Згідно з анонсом, планувалося обговорення питань покращення взаємодії з представниками української громади в Королівстві Таїланд.

26 січня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Тищенка за кордон не відряджав і розпорядження на відрядження до Таїланду йому не підписував. Того ж дня Тищенка виключили зі складу фракції “Слуга народу” і лав партії.

Як повідомляв Харків Times, нардеп від “Слуги народу” Анна Колісник з Харкова написала у телефонному листуванні, перебуваючи на засіданні в сесійній залі Верховної Ради, що “треба валити з цієї країни”.