Виписував перепустки під час окупації – у Золочівській громаді викрили колаборанта

Слідчі заочно повідомили про підозру у колабораціонізмі 43-річному мешканцю села Макарове Золочівської ОТГ Харківської області. За пропозицією окупантів колаборант займався видачею довідок та перепусток мирним мешканцям.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, чоловік з середини червня за пропозицією окупантів погодився обійняти посаду «вуличкома».

“Чоловік здійснював видачу довідок про взяття на облік як переміщених громадян та перепусток на пересування цивільним громадянам до тимчасово окупованого на той час смт Козача Лопань Харківського району.”, – розповіли в прокуратурі.

27 жовтня за процесуального керівництва Богодухівської окружної прокуратури Харківської області чоловіку заочно повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Слідство вирішує питання про оголошення підозрюваного у розшук.

Як повідомляв Харків Times,  СБУ затримала депутата Куп’янської районної ради, генерального директора місцевого молочно-консервного комбінату, який під час окупації добровільно «перелаштував» роботу підприємства на користь країни-агресора. Він також забезпечував ворогів продукцією власного виробництва.