Попри російські обстріли та руйнування інфраструктури 86 % українців обирають військову перемогу, а не переговори

Вишиванкова хода у Харкові 2019 року. Фото: Сергій Бобок/ХарківTimes

Попри те, що росіяни останнім часом цілеспрямовано нищать напередодні зими інфраструктуру України, лякаючи нас відсутністю світла й тепла, переважна більшість українців вважають, що потрібно все одно продовжувати збройну боротьбу, навіть якщо обстріли продовжаться. За переговори з ворогом виступають лише 10% мешканців нашої країни.

Про це Харків Times дізнався з прес-релізу Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) стосовно опитування, проведеного 21-23 жовтня 2022 року.

Згідно з даними соцопитування, повністю згоден з тим, що потрібно продовжувати збройну боротьбу з російськими загарбниками, 71% опитаних, ще 15% скоріше згодні з цим.

Повністю підтримують ідею переговорів з росією лише 4%, а ще 6% її «скоріше підтримують», хоча й не впевнені в цьому до кінця. Важко відповісти на це питання було 4% опитаних.

«Хоча із Заходу на Схід і зростає частка тих, хто готовий до поступок, але у всіх регіонах більшість дотримуються думки, що треба продовжувати збройний опір. Навіть на Сході 69% дотримуються такої думки (це відповідають люди, які проживають у Харківській і Донецькій областях, які зазнають постійних ракетних та артилерійських обстрілів)», – зазначають у КМІС.

Що ж стосується мови спілкування опитаних, тут вже звикло є певна кореляція між російською мовою та готовністю до переговорів, але й вона досить невелика. Лише 29% російськомовних українців схильні про щось домовлятися з агресором. Серед україномовних громадян нашої країни такі теж є – їх 7%.

Як повідомляв Харків Times, згідно з опитуванням, проведеним КМІС у липні, абсолютна більшість населення всіх регіонів України проти будь-яких територіальних поступок російським загарбникам. Проти поступок виступають 84% жителів нашої країни. Лише 10% ладні поступитися частиною території «для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності».