На деокупованих територіях Харківщини ексгумували 735 загиблих, з них – 20 дітей

На деокупованих територіях Харківської області правоохоронці щодня виявляють тіла людей, загиблих під час окупації. Лише за один день 19 жовтня  було знайдено 15 загиблих.

Про це Харків Times повідомили у Нацполіції області з посиланням на керівника главку Влолодимира Тимошка.

За його словами, станом на 20 жовтня правоохоронці виявили 735 тіл, з них 572 цивільних: 236 жінок, 286 чоловіків, 20 дітей.

“19 жовтня в Куп’янському районі знайшли 6 тіл, 3 тіла в Чугуївському районі, 2 тіла в Ізюмському районі, 4 тіла в Харківському. Щодня відбувається ця робота. Ми не можемо зробити цього одразу, бо територія замінована. Намагаємося завершити до першого снігу, бо такої роботи багато”, — повідомивТимошко.

Він зазначив, що особливу увагу поліцейські приділяють розшуку безвісти зниклих. Інформація про їх зникнення одразу фіксується, відкриваються кримінальні провадження та здійснюються всі необхідні заходи щодо встановлення їх місцезнаходження. З 24 лютого живими знайдено 363 людини, загиблими – 45 осіб, 951 зниклий перебуває у розшуку.

На сьогодні на деокупованій території додатково встановлено 40 блокпостів. Поліцейські проводять заходи щодо виявлення та затримання осіб, які причетні або можуть бути причетні до співпраці з окупаційними військами, шпигунства, колабораційної, диверсійної, розвідувальної діяльності тощо.

Про будь-які інші злочини або події громадяни можуть цілодобово повідомляти на «гарячу» лінію «102», до чергової частини Головного управління Національної поліції в Харківській області за телефоном (050)302 20 44 або через чат-бот @Kharkiv102_bot.

Як повідомляв Харків Times, 16-23 вересня з місця масового захоронення у лісі біля м. Ізюм ексгумовано 447 тіл загиблих: 425 цивільних осіб, серед яких 5 дітей, та 22 військовослужбовці ЗСУ.