З деокупованих територій Харківщини евакуюють мешканців

Фото: kharkivoda.gov.ua

За офіційними даними, свої домівки у деокупованих населених пунктах Харківської області залишили вже близько дев’яти тисяч людей. Мешканці звільнених міст і селищ тікають від обстрілів російських «визволителів». Людей вивозять у більш безпечні місця.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

“З моменту деокупації офіційно залишили домівки 8933 особи. В тому числі 859 дітей, 91 особа з інвалідністю. Усім пропонуємо поселення. Хтось залишається на ніч і потім їде жити до родичів. На сьогодні в гуртожитках Харкова та області мешкає понад 700 ВПО”, – зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Зокрема, тільки з деокупованих громад Куп’янського району на сьогодні евакуювали близько шести тисяч людей. Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Куп’янської РВА Андрій Канашевич, тих, хто не має власного авто, вивозять автобусами, також людям допомагають виїхати волонтери.

«Евакуація відбувається виключно через те, що тривають обстріли, майже кожен день є поранені, є нові руйнування приватних будинків, тому люди мають бажання виїхати. Ми їм допомагаємо – збираємо і організовано автобусами вивозимо у Харків, де ХОВА допомагає з розміщенням цих людей на тимчасове проживання», – розповів Канашевич.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Як повідомляв Харків Times, протягом доби 26-27 вересня російські покидьки нанесли масовані удари по п’яти районам Харківської області. Внаслідок обстрілів загинули дев’ять мирних мешканців, в тому числі – дитина. Також пошкоджені приватні будинки, господарчі споруди, гаражі та крамниці.