Окупанти варили самогон в одному з райвідділів поліції Харківської області

Фото: Ігор Клименко /Facebook

Російські військові у Харківській області часто розміщали свої штаби у будівлях Національної поліції та перетворяли ці приміщення на смітники, трощили меблі та розбирали службові авто. Однак дещо окупанти приносили до захоплених будівель. В одном із райвідділів українські правоохоронці виявили самогонний апарат.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення голови Національної поліції України Ігор Клименко у Facebook.

“Зламані меблі, загиджені речі, розбиті приміщення, повний безлад у кімнатах. Так жили російські загарбники на окупованих територіях Харківщини. Це яскравий доказ того, що окупанти прийшли лише нищити. Інакше вони не вміють”, – поділився враженнями Ігор Клименко.

Він згадав, що українські поліцейські доклали чимало зусиль, щоб привести ці приміщення до ладу. А зараз, за його словами, тут повна розруха, розібрані службові авто в дворах.

“В одному із райвідділів ми навіть самогонний апарат знайшли. Певно, «другій армії світу» потрібно було поповнювати запаси «хоробрості». Пропаганда вже не справляється.”, – розповів Ігор Клименко.

Він наголосив, що звільнені території наповнені біллю та жахом. Місцеві забули, що таке відчуття безпеки. Глава Нацполіції переконаний у необхідності посилити поліцейську присутність на деокупованих територіях: щоб забезпечити безпеку місцевим жителям та задокументувати всі військові злочини окупантів. Клименко також пообіцяв, що колаборанти спокійно спати не можуть: “встановимо всіх, хто співпрацював та допомогав ворогу”.

За словами очільника Нацполіції, зараз на деокупованих територіях Харківщини щодня працюють близько 1000 поліцейських. Також залучаються зведені загони Нацполіції України з різних регіонів держави

“Лише на документування воєнних злочинів задіюють більше 20 спеціалізованих слідчо-оперативних груп з пересувними криміналістичними лабораторіями”, – підкреслив Ігор Клименко.

Він відзначив, що велике навантаження зараз у у вибухотехніків, які обстежують звільнені території. На жаль, 4 поліцейських саперів уже отримали тяжкі поранення під час розмінування.

Як повідомляв Харків Times, поліція просить мешканців деокупованих територій Харківської області бути надзвичайно пильними під час пересування по місту або селищу, оскільки окупанти залишили велику кількість вибухонебезпечних предметів. Серед них – умисно створені розтяжки, міни, та боєприпаси, що не розірвалися.