Суд у Харкові заарештував активи чотирьох російських компаній на 72 млн грн

За рішенням Київського районного суду Харкова накладено арешт на корпоративні права чотирьох компаній на загальну суму близько 72 млн грн.

Про це Харків Times повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Як встановила українська спецслужба, кінцевим бенефіціаром чотирьох фірм з Харкова, Львова та Дніпра є громадянка країни-агресора з Тамбова. Ці компанії займаються роздрібною торгівлею непродовольчими товарами по всій території України. Свої прибутки в нашій державі кожна з цих фірм перераховувала власниці, яка у свою чергу сплачує податки до держбюджету рф. У такий спосіб фактично відбувалось фінансування військової агресії росії проти України.

Служба безпеки також встановила, що статутні капітали цих чотирьох фірм сформовані за рахунок «відмитих» доходів «головної» харківської компанії, активи якої за матеріалами СБУ були арештовані ще у червні 2022 року. Наразі триває передача активів в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

СБУ продовжує досліджувати всі обставини роботи цих підприємств у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Заходи з викриття проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно зі слідчими Нацполіції за сприяння Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Пресслужба Харківської обласної прокуратури повідомила, що судове рішення винесене 19 серпня.