У Харкові встановлюють пересувні котельні (фото)

Фото: Харківська міська рада

КП «Харківські теплові мережі» встановлює пересувні котельні установки (ПКУ) для обігріву школи-інтернату і гуртожитку у Новобаварському районі.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Харківської міської ради.

Нова пересувна установка якісно замінить стару котельню у підвалі. Також до цієї котельні буде підключено найближчий багатоквартирний будинок. Теплотрасу до нього не прокладатимуть, а підключать тепло від існуючого пункту управління у приміщенні школи.

На підприємстві підкреслили, що актуальність пересувних котелень зросла після перших обстрілів 24 лютого.

«Такий собі «тривожний чемоданчик», який виробляє гігакалорії для опалення і легко перевозиться з місця на місце, для Харкова дійсно може стати порятунком», – пояснили у ХТМ.

Найбільше мобільних котелень встановлять у Холодногірському та Новобаварському районах міста.

Як повідомив заступник технічного директора КП «Харківські теплові мережі» Олексій Лука, у місті вже встановили 9 пересувних котелень, а всього до початку опалювального сезону планується встановити 17. Роботи розпочали півтора місяці тому, і зараз триває процес підключення до внутрішньобудинкових систем.

Крім того, за словами Олексія Луки, розглядається можливість придбання пересувних котелень великої потужності (від 3 до 6 МВт) на випадок аварійної ситуації. Для порівняння, вже встановлені котельні мають потужність у половину МВт, а великі ПКУ здатні забезпечити теплом п’ять-шість багатоповерхівок.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові КП «Жилкомсервіс» припиняє нарахування квартплати містянам, чиї будинки чи квартири постраждали від бойових дій російських окупантів.