До харківської лікарні потрапив чоловік із ботулізмом

Ілюстративне фото

Вчора, 10 липня до Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні був госпіталізований 40-річний харків’янин із симптомами ботулізму.

Про це Харків Times повідомили у Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

За результатами проведеного санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що причиною захворювання став в’ялений нечищений карась, якого постраждалий купував на об’єкті дрібно роздрібної торгівлі в Харкові. Для проведення заходів з питань дотримання санітарного законодавства на цьому торговельному об’єкті, в порядку взаємодії направлена відповідна інформація до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Медики нагадують, що ботулізм – це тяжка харчова токсикоінфекція, яка виникає внаслідок потрапляння в організм людини екзотоксину бактерій Clostridium botulinum. Після інкубаційного періоду, який триває від однієї-двох годин до 10 діб, у людини виникають симптоми, серед яких на перший план виходять специфічні, характерні для цього захворювання симптоми, пов’язані з паралічем м’язів: розлади зору («туман» або «сітка» перед очима, диплопія (двоїння зображення); утруднене ковтання, голос стає гугнявим, тихим або зовсім пропадає; в тяжких випадках – утруднене дихання. При виникненні таких симптомів – і це найголовніше – необхідно якнайшвидше звернутись за кваліфікованою медичною допомогою, оскільки єдиним способом лікування є введення хворому ботулінічного антитоксину.

З огляду на погодні умови лікарі взагалі радять у літній період утриматись від вживання солоної, копченої та в’яленої риби. Адже саме ці продукти найчастіше стають причиною захворювання на ботулізм. А влітку виникають сприятливі умови для життєдіяльності збудника ботулізму та значно зростають ризики, пов’язані не лише із вживанням такої продукції домашнього виготовлення, але й продукції промислового виробництва.

Як повідомляв Харків Times, 17 березня 2021 року фахівці обласного відділення Держпродспоживслужби зареєстрували випадок ботулізму в Харкові. За наявною інформацією, ймовірна причина захворювання — вживання в їжу риби корюшки, купленої в одній з торгових мереж Харкова, хоча хворий встиг доїхати до Києва й вже там потрапив до лікарні.