НАБУ завершило розслідування по справі Товмасяна з подільниками

Нарешті добігає кінця справа про мільйонний хабар, в якому підозрюють колишнього голову Харківської облради Артура Товмасяна, його заступника Андрія Малиша та їхнього непоіменованого спільника-адвоката. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила розслідування цієї резонансної справи. Зараз фігуранти почнуть ознайомлюватися з нею.

Про це Харків Times повідомили у НАБУ.

«НАБУ і САП завершили розслідування стосовно голови Харківської обласної ради, його заступника, а також спільника-адвоката, підозрюваних в одержанні неправомірної вигоди у 1,05 млн грн. 7 липня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Дії голови та його заступника кваліфікували за ч. 4 ст. 368 КК України, а спільника – за ч.5 ст.27, ч.4 ст. 368 КК України», – йдеться у повідомленні (посади фігурантів вказані на момент вчинення злочину).

За версією слідства, на початку 2021 року голова Харківської обласної ради у змові зі своїм заступником вимагав та одержав неправомірну вигоду розміром у 1,05 млн грн за залишення на займаній посаді керівника обласного комунального підприємства, засновником якого є Харківська обласна рада. Впродовж першого півріччя 2021 року посадовці отримали кошти чотирма траншами за посередництва спільника-адвоката.

У липні 2021 року заступника голови та його спільника викрили та затримали після одержання останньої частини неправомірної вигоди у 350 тисяч. Згодом затримали й очільника ХОДА.

Як повідомляв Харків Times, 22 липня 2021 року детективи НАБУ затримали «на гарячому» заступника голови Харківської обласної ради та його спільника-адвоката після отримання ними останньої частини хабара, загальна сума якого склала 1 млн 50 тис. грн.

Як розповів під час брифінгу, 23 липня, детектив НАБУ Микола Карась, перевіряється причетність до скоєння даного злочину глави облради Артура Товмасяна.

4 серпня, правоохоронці повідомили голові Харківської обласної ради Артурові Товмасяну про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 368). Особливо великі в даному випадку – це 1,05 млн гривень.