Постраждалі через обстріл Нових будинків діти у більш важкому стані, ніж дорослі – лікарі (відео)

Окупанти почали частіше гатити по Харкову, російські удари по місту стали більш потужними і своєю інтенсивністю нагадують перші дні війни. Найбільш гарячим на цьому тижні видався понеділок, 27 червня, коли після ворожих обстрілів було госпіталізовано десятки дорослих та п’ять дітей.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Харківської обласної військової адміністрації з посиланням на медиків.

Директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Забашта підкреслив, що 27 червня обстріли лунали по всьому місту і вдень, і вночі. Проте найбільше карет «швидких», було направлено в житловий масив «Нові будинки» в районі вул. Андрія Ощепкова та вул. Маршала Рибалка приблизно о 18:00 години.

«Велика кількість поранених і є загиблі в районі Нових будинків. Було два обстріли, десь о 18:00 годині – туди виїхало 20 бригад «швидкої» і близько 23:00 години – 10 бригад», – сказав Віктор Забашта.

За даними Центру, за минулу добу, 28 червня у Харківській області постраждала 41 цивільна людина, 5 загинуло.

В.о. медичного директора Костянтин Лобойко розповів, що після ворожих обстрілів Харкова 27 червня до медзакладу було госпіталізовано десятки дорослих та 5 дітей.

«На жаль, діти перебувають у більш важкому стані, ніж дорослі. З 5 дітей на сьогодні стан одного хлопчика вкрай важкий, стан двох дітей – важкий і ще 2 дітей – в стані середньої важкості. У хлопчика, який вкрай важкому стані, є пошкодження грудної клітини, легень, перикарда, печінки діафрагми. Було проведено надскладну операцію. Хворий ще перебуває у стані наркозу і на штучній вентиляції легень», – повідомив Костянтин Лобойко.

За його словами, двоє інших дітей, яких також було прооперовано, вже дихають самостійно, а також вони тримають гемодинаміку, проте знаходяться ще у важкому стані. У одного з цих хворих було поранення печінки, кісток тазу, стегна, інший – отримав поранення печінки та грудної клітини.

Стан дорослих стабільний – загроз життю жодній людині немає. У більшості випадків характер травм – це мінно-вибухові ушкодження м’яких тканин, поранення кінцівок.

Більшість з тих, хто отримав поранення, перебували на відкритих ділянках міста: на вулицях, дитячих майданчиках чи дворах.

Як повідомляв Харків Times, ввечері 27 червня російські окупанти вкотре нанесли удари по мікрорайону Нови будинкі у Харкові. Внаслідок обстрілу загинули четверо людей.

Станом на ранок 28 червня кількість загиблих від удару російських касетних ракет по житловому району Нові Будинки в Харкові збільшилася до дев’яти.