На Салтівці сапери зняли з даху багатоповерхівки російську авіабомбу, що пролежала там три місяці (фото та відео)

Фото: ДСНС у Харківській області

23 червня сапери зняли з даху дев’ятиповерхівки на Північній Салтівці російську некеровану фугасну бомбу, яку російський пілот зкинув на житловий мікрорайон ще у березні цього року. На щастя, ворожий боєприпас не вибухнув.

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні ДСНС області.

ФАБ-500 – дуже потужна некерована фугасна бомба, яка несе 300 кг вибухової речовини. Вона здатна була зруйнувати той будинок повністю, але на щастя не спрацювала. Бомба влучила у дах житлової дев’ятиповерхівки та застрягла на технічному поверсі

“Тоді, у березні, піротехніки ДСНС дезактивували бомбу, викрутивши контактний підривник. Проте застосувати важку техніку, щоб дістати її з висоти та знешкодити повністю, не було можливості через постійні обстріли з боку окупанта.”,  – пояснили у ДСНС.

Сьогодні до проведення цієї операції були залучені спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль, автонавантажувач, піротехнічний автомобіль, важкий автокран та близько 10 саперів та рятувальників. Бомбу дістали та вивезли для подальшого знешкодження.

Як повідомляв Харків Times, протягом доби 17 чеврня у Харківській області рятувальники ліквідували 80 ворожих боєприпасів.