Окупанти, яких вивели з-под Ізюму на передислокацію, розбіглися по лісах

Фото: ТСН

Борівська громада, яка вже понад два місяці знаходиться під окупацією, стала транзитною зоною для ворожих військ. Через територію громади проходять колони ворожих військ та техніки на фронт і у зворотньому напрямку – на передислокацію.

Про це Харків Times повідомили у Борівській селищній раді.

Так, нещодавно у Гороховатку вивели підрозділ окупантів, який брав участь у боях під Ізюмом.

“Звідти вони повернулися поранені, брудні, голодні і злі, з пошкодженою технікою. Розселилися по селу для тимчасової реабілітації. Є інформація, що близько 200 рашистів після заходу в село втекли і переховуються у лісі. Їхні командири організовують пошуки дезертирів.”, – розповіли у сільраді.

Натомість з куп‘янського напрямку через Борову, Піски-Радьківські і далі в бік Донецької області йдуть «свіжі» колони рашистів. Такий самий рух «новобранців» відбувається з Луганської області через Чернещину, Дружелюбівку на Лиман. Частина військ залишається у лісах поблизу села Піски-Радьківські.

У Боровій окупанти продовжують заселяти у квартири та будинки борівчан, які тимчасово виїхали у зв‘язку з воєнними діями і окупацією, переселенців з Донецької та Луганської областей.

“Відомо про заселення людей зі Святогірська, Сєверодонецька, Лиману у квартири по провулку Миру та на 14-му кварталі, а також у будинки по вулиці Східній і провулку Майстрів. Подібні випадки є і у Підлимані.”, – повідомили у сільраді.

Сьогодні, 20 червня, знов відбулася евакуація з тимчасово окупованих територій до безпечних місць, підконтрольних українській владі. На відміну від попередніх евакуацій сьогодняшня пройшла з ускладненнями. Багатьох людей росіяни на блок-постах змусили повернутися назад, чоловіків не пропускали навіть з довідками про інвалідність, людям з онкологією та іншим хворим, які потребують лікування, рекомендували їхати лікуватися в росію, дітей пропускали лише віком до 14 років, хоча раніше без проблем можна було виїхати дітям віком до 18 років. Ті ж, хто зміг прорватися, мусили йти пішки близько 5 км, оскільки до самої дамби цього разу машини не пустили. Є інформація, що у декількох громадян забрали українські паспорти.

Як повідомляв Харків Times, окупована Борова поступово відкочується у минуле століття, коли люди виживали у важких у умовах – без грошей, ліків та зв’язку. Тим часом російські загарбники хочуть відновити пам’ятник Леніну.