На Північній Салтівці відновили електропостачання

Фото: АТ "Харківобленерго"

Фахівці АТ “Харківобленерго” відновили працездатність електричної мережі, яка живить будинки та інфраструктуру найбільш постраждалого внаслідок бойових дій району міста – Північної Салтівки. Енергетикам знадобився майже місяць, щоб виконати усі необхідні ремонтні роботи.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі АТ “Харківобленерго”.

Через бомбардування та інтенсивні артилерійські обстріли Північна Салтівка залишалася знеструмленою понад три місяці. Більшість місцевих мешканців вимушена була покинути власні домівки. Але були і ті, хто, не зважаючи на смертельну загрозу, продовжував жити в напівзруйнованих вибухами багатоповерхівках. Позбавлені елементарних зручностей містяни готували їжу на вогні, воду набирали на джерелі, ходили пішки заряджати телефони та ліхтарі до найближчої станції метро.

Як тільки українська армія відігнала ворога подалі від міста, та вщухли обстріли, ремонтні бригади Салтівського та Центрального РЕМ розпочали відновлювальні роботи. Енергетики усунули пошкодження на живлючій лінії від підстанції “Барабашова” до електричних мереж житлового масиву.

Спільно з комунальниками фахівці обленерго обстежили та подали напругу на електрощитові будинків. Наразі на Північній Салтівці, а це 125 тисяч особових рахунків, всі висотки, які знаходяться в задовільному технічному стані, забезпечені електрикою.

Як повідомляв Харків Times, внаслідок багаторазових обстрілів було розбито трансформатори току і напруги, обладнання релейного захисту, розмикачі та радіатори охолодження силових трансформаторів на подстанції, яка забезпечує електрикою Салтівку – один з найбільш постраждалих районів Харкова.