Харківські нейрохірурги рятують поранених дітей (фото)

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

У міському центрі дитячої нейрохірургії зараз лікуються двоє дітей, які отримали поранення через бойові дії.

Про це Харків Times повідомив керівник центру та відділення нейрохірургії №2 для дорослих Міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги Олександр Духівський.

Один із них – 7-річний Володя. Автомобіль, в якому він їхав із батьками та молодшим братом, потрапив під вогонь. За словами батька, який доглядає його в лікарні, мати дитини загинула, молодший 3-річний брат не постраждав – зараз він перебуває у притулку у підвалі тієї ж лікарні. “Вова отримав відкрите вогнепальне враження головного мозку з вдавленим переломом, був одразу прооперований. Був вкрай важкий, але він уже розмовляє, вживає їжу, і потихеньку видужує”, – розповів Духівський. Хлопчика вже перевели із реанімації до звичайної палати.

8-річний Діма був поранений вдень 7 березня, коли до його квартири на 3 поверсі будинку на вулиці Краснодарській влетіла ракета, випущена російськими військовими. “Він отримав відкриту осколкову поразку скрізь верхню щелепу. Осколок пройшов крізь м’які тканини в основу черепа і застряг між основою черепа, першим і другим хребцями шийного відділу спинного мозку. Два дні поспіль ми постійно отримували попіл із шлунка, досі є попіл з легень . Стан його стабільний, і потихеньку ми рухаємося вперед”, – сказав Духівський. Хлопчика прооперували, зараз він перебуває у палаті інтенсивної терапії.

“Влетіло якраз у нашу квартиру на третьому поверсі. Зараз ми з чоловіком живемо у лікарні – квартири немає. Волонтери запропонували вивезти до Німеччини, коли дозволить стан Діми, там його й доліковувати”, – каже мама хлопчика Олена.

Надходять до лікарні й дорослі з травмами, які потребують допомоги нейрохірургів. Духівський розповідав нам про своїх пацієнтів, щойно завершивши операцію з видалення інтерцеребральної гематоми від мінно-вибухової поразки 52-річному Костянтину, який потрапив під артобстріл, йдучи вулицею. “У нього був дірчастий перелом втиснутий, ми його прооперували. За томографом ще не була сформована контузія в мозку, він був у свідомості, добре почувався, але ми зробили контроль і побачили, що в тому місці, де був забій, сформована вже гематома. Зараз ми її видалили”, – розповів Духівський.