НАЗК роз’яснило, що трофейні танки не треба декларувати

Фото: НАЗК/Facebook

Національне агентство з питань запобігання корупції на своїй сторінці у Facebook дало дуже дотепне роз’яснення щодо того, чи підпадає під декларування в Україні захоплена техніка ворога.

«Декларувати захоплені російські танки та іншу техніку не потрібно, адже вартість цього лайна не перевищує 100 прожиткових мінімумів (248 100 грн). Відповідно, подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів в разі захоплення такого непотребу так само не потрібно (така от тавтологія)», йдеться у повідомленні.

Згідно із буквою закону воєнні трофеї «були набутті не внаслідок укладення якого-небудь виду правочину, а у зв’язку із повномасштабною агресією з 24.02.2022 російської федерації стосовно незалежної і суверенної Української держави як продовження розпочатого у 2014 році підступного нападу рф на Україну з метою знищення останньої». До того ж ворожа військова техніка зазвичай потрапляє до вас вже знищеною та виведеною з ладу, через що неможливо провести її оцінку. А отже, неможливо і з’ясувати, скільки коштує таке майно.

Тобто, любі українці, воюйте спокійно та не переймайтеся такими дрібницями.

Слава Україні!