У Харкові намітилося нове зростання захворюваності на коронавірус

Після новорічних свят у Харкові спостерігається зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міської ради з посиланням на інформацію заступника Харківського міського голови Світлани Горбунової-Рубан.

«Кількість хворих зростає. Минулої доби зафіксовано 384 випадки, позавчора — 363, а ще раніше — 224, 173, 101. Крива йде вгору. Це легко пояснити, адже всі святкували Новий рік, ходили один до одного в гості, багато хто їздив відпочивати, а тепер ми зіткнулися з наслідками. Але є надія, що хворіти будемо не так сильно, як це було минулої хвилі, тому що на сьогодні ми маємо майже 50% вакцинованих проти 20%. Але ми все одно готуємося: встановлюємо кисневі бочки та станції, провели майже 900 кисневих точок, 1 540 ліжко-місць як було, так і тримаємо для хворих на коронавірус. Зараз вони зайняті на 26%», — сказала Горбунова-Рубан.

Світлана Горбунова-Рубан також нагадала, що у місті продовжують роботу всі пункти вакцинації — у поліклініках, на ринках, у ТРЦ тощо. За минулу добу в них було щеплено 5 586 осіб.

«Багато харків’ян вже роблять бустерне (третє) щеплення. Це добровільна справа кожного. Для цього слід звернутись до сімейного лікаря, проконсультуватися. Бустерне щеплення можна робити щонайменше через півроку після другої вакцинації», — зауважила віце-мер.

Як повідомляв Харків Times, в Харківській області станом на 8:00 13 січня виявили 246 764 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, 560 — за минулу добу.

З 6 грудня в Україні набувають чинності змінені правила адаптивного карантину.

З 17 грудня Міністерство охорони здоров’я України доповнило перелік професій, для яких потрібна обов’язкова вакцинація проти COVID-19.

В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих.

У Харківській області невакцинованих медиків відсторонятимуть від роботи.