Четвертий фігурант справи про пожежу в будинку для літніх людей теж відправиться в СІЗО

23 січня Київський районний суд обрав запобіжний захід для 34-річного Ігоря Мирончука, четвертого підозрюваного у справі про пожежу в нелегальному «геріатричному пансіонаті» на вулиці Нижній Гійовській, 150Б в, де загинули 15 людей похилого віку.

Про це Харків Times дізнався з рішення, яке оголосила суддя Світлана Колесник.

Під час засідання прокурор Асхат Салілов заявив, що в згорілому пансіонаті “Золотий час” Мирончук виконував обов’язки адміністратора, хоча не був офіційно працевлаштований. Ще один підозрюваний В’ячеслав Кравченко виплачував Мирончук заробітну плату.

Мирончук, в свою чергу заявив, що гроші які він отримував в “Золотому часі”, це винагорода, а не зарплата, тому що працював він там на добровільних засадах.

“Був тільки волонтером. Раніше був наркозалежним, але цей центр допоміг подолати залежність, тому проводив бесіди з наркоманами і доглядав за пенсіонерами”. – розповів Мирончук.

Він додав, що одружений і виховує сина, якому 1,5 роки.

Адвокат Зіновій Галаван підкреслив, що офіційно його підзахисний ніяких посад в пансіонаті не займав.

“Немає документів, які б підтверджували, що Мирончук працював в пансіонаті і порушував там правила пожежної безпеки”, – заявив захисник.

Другий адвокат Сергій Веприцький розповів про героїзм Мирончука під час пожежі. За словами Веприцького, його підзахисний виніс з палаючого будинку п’ятьох людей і ледь при цьому не загинув.

Захист Мирончука просив для нього запобіжний захід, який не передбачає утримання під вартою. Суд відмовив адвокатам і призначив Мирончуку, як і трьом іншим підозрюваним, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 21 березня, без права внесення застави.

Адвокат Сергій Веприцький заявив, що оскаржить рішення суду про взяття його підзахисного під варту. На думку Веприцького, Мирончук – герой і відмінний волонтер.

Раніше Сергій Веприцький захищав сина харківського бізнесмена, представника “Партії регіонів” Олега Каратуманова Дмитра Каратуманова, обвинуваченого в смертельному ДТП. Ще один адвокат Мирончука, Зіновій Галаган, – колишній начальник слідчого управління Головного управління МВС України в Харківській області.

Як повідомляв Харків Times, прокуратура та поліція станом на ранок 22 січня затримали чотирьох осіб, причетних до організації нелегального приватного будинку престарілих «Золотий час», де сталася пожежа із 15 жертвами.

Правоохоронці повідомили про підозру в порушенні вимог пожежної безпеки (ч. 2 ст. 270 КК) чотирьом особам, раніше затриманим у зв’язку з пожежею в нелегальному «геріатричному пансіонаті» на вулиці Нижній Гійовській, 150Б в Харкові, де загинули 15 людей похилого віку.

Підозрюваним загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

23 січня Київський районний суд Харкова відправив під варту на 60 діб 45-річного В’ячеслава Кравченко, орендаря будівлі, в якому знаходився нелегальний «геріатричний пансіонат» на вулиці Нижній Гійовській, 150Б в, де загинули 15 людей похилого віку.

Другу підозрювану у справі про пожежу в “Золотому часі” Ольгу Кравченко також відправили до СІЗО.

67-річного Славіка Акопяна, власника будинку, де знаходився згорілий пансіонат “Золотий час” за рішенням суду взято під варту терміном на 60 днів, до 21 березня без права внесення застави.