Пожежа в будинку для літніх людей: затримано четвертого підозрюваного

Фото: khar.gp.gov.ua

Прокуратура та поліція станом на ранок 22 січня затримали чотирьох осіб, причетних до організації приватного будинку для літніх людей, де сталася пожежа з 15 жертвами.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення у Facebook генерального прокурора Ірини Венедиктової.

“В рамках кримінального провадження за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей у порядку ст. 208 затриманий власник домоволодіння, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат, а також орендар будинку та його дружина – директор приватного підприємства, яка фактично керувала закладом. Також затриманий адміністратор, який координував роботу пансіонату, при цьому офіційно не був там працевлаштований. Всім їм готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що затримане подружжя є засновниками громадської організації, метою діяльності якої є сприяння проведенню оздоровчої аматорської, культурної діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних інтересів її членів, яка ймовірно використовувалась для прикриття діяльності пов’язаної з доглядом за особами похилого віку. Вартість перебування в пансіонаті “Золотий час” вони оцінювали в середньому в 15 тисяч гривень.

У затриманого власника на ділянці одразу два будинки. На будівлю, у якій функціонував пансіонат для літніх, відсутні документи на введення в експлуатацію, і до неї без отримання передбачених законодавством дозволів підключено електро- та газопостачання шляхом під’єднання від комунікацій будинку, який оформлений належним чином.

“Під час першочергових слідчих дій у сусідньому офіційно оформленому будинку встановлена також діяльність так званого “реабілітаційного центру” для алко- та наркозалежних осіб. Підстави їх перебування та точна кількість встановлюється”, – йдеться у повідомленні.

Наразі слідчі дії тривають, допитуються інші працівники пансіонату, де відбулася пожежа, а також свідки, проводяться обшуки та огляд місця події із залученням експертів. Перевіряються три основні версії: підпал (занесення стороннього вогню), необережне поводження з вогнем та з електроприладами, замикання електромережі.

Також прокуратура та ДБР розпочали провадження, в якому перевірять, чи належним чином службові особи ДСНС виконували свої обов‘язки з контролю за дотриманням правил пожежної безпеки на цьому об‘єкті.

Ка повідомляв Харків Times, увечері 21 січня прокуратура Харківської області повідомила про затримання трьох осіб за підозрою в порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що призвело до загибелі 15 осіб.