На п’ять років може сісти майстер лісу за чотири сотні вирубаних дубів

Фото: khar.gp.gov.ua

Майстру лісу, який завдав державі збитків на понад чотири млн грн, повідомлено про підозру.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області повідомлено про підозру майстру лісу у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Володимирівського лісництва ДП «Гутянське лісове господарство» здійснювалась незаконна порубка лісу.

«27-річний майстер лісу, будучи посадовою особою, несумлінно ставлячись до своїх прямих обов’язків та неналежно їх виконуючи, не забезпечив належне зберігання майна державного підприємства, яке йому було ввірене», – повідомив начальник управління прокуратури області Іван Тарасов.

Внаслідок цього  у Володимирівському лісництві ДП «Гутянське лісове господарство» невстановлені особи упродовж серпня 2019 р. – лютого 2020 р. незаконно вирубали та вивезли 444 дуби. На порубку цих дерев лісорубні квитки не видавались.

Сума шкоди, заподіяної державі, складає понад чотири млн грн.

Згідно ч. 2 ст. 367 КК України, вказаному посадовцю загрожує покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Вказане кримінальне провадження розслідує територіальне управління ДБР, розташоване у м. Полтаві, оперативний супровід здійснює Управління стратегічних розслідувань у Харківській області ДСР Національної поліції.

Як повідомляв Харків Times, ДБР повідомило про підозру ще чотирьом працівникам Жовтневого лісгоспу. У 2019 році через службову недбалість чотирьох майстрів лісу, лісничого та старшого майстра лісу невстановлені особи здійснили вирубку понад 750 дерев, що завдало збитків державі на 10,5 млн гривень.