У Харкові судитимуть замовника викрадення і вбивства фермера

Фото: УНІАН

Московський районний суду м. Харкова розгляне обвинувальний акт стосовно 52-річного харків’янина, який підозрюється у замовленні викрадення та вбивства місцевого фермера.

Про це ХарківTimes повідомили у прес-службі прокуратури області.

Як розповів начальник відділу прокуратури області Валерій Кадигроб, йдеться про подію, що відбулася у листопаді 2018 року. На замовлення підозрюваного «кілер» викрав 42-річного фермера та привіз його до приватного домоволодіння, де переховував та після наказу замовника мав убити.

«У ході слідства з’ясувалося, що замовник злочину та потерпілий мали тривалі приятельські та бізнес-стосунки. Часто сварилися через гроші. Підозрюваний, теж фермер, співпрацював із фірмою потерпілого та був добре обізнаний про статки колеги. Після чергової сварки на ґрунті боргів та фінансових зобов’язань бізнес-партнер вирішив викрасти товариша, а після того, як жертва перепише на нього свої активи, – убити. Для цього зловмисник через знайомих підшукав «кілера». Він призначив зустріч з майбутньою жертвою в одному із кафе у м. Харкові, де виконавець злочину «змалював» зовнішній вигляд фермера”, – розповів Валерій Кадигроб.

Після показав «кілеру» будинок, де мешкала майбутня жертва. Кожну дію виконавець узгоджував із замовником. У перемовинах вони обговорювали методи залякування та катування жертви тощо. Замовник обіцяв добре заплатити виконавцю за роботу, як тільки активи фермера перейдуть до нього. Для початку на вирішення «організаційних» питань він дав виконавцю кілька десятків тисяч гривень. Ці гроші витрачалися на транспортні затрати, мобільний зв’язок, оренду будинку, де переховували викраденого підприємця.

Наступного дня після викрадення замовник від імені жертви надіслав дружині фермера повідомлення про те, що його викрали, і якщо вона хоче побачити його живим, має виконувати усі накази, зокрема, передати чималу суму грошей.

Однак зловмисник і не збирався залишати свою жертву живою. Він, взявши із собою ніж, пішов до будинку, в якому переховували підприємця, щоб «вмовити» фермера заплатити за своє життя та переписати на нього бізнес. «Кілеру» наказав готуватися до вбивства викраденого.
Вбивство підприємця попередили оперативники, які, дізнавшись про запланований злочин, імітували викрадення фермера.

Чоловіка обвинувачують у кількох особливо тяжких злочинах, передбачених Кримінальним кодексом України. Зокрема, організації викрадення людини, організації замаху на умисне вбивство на замовлення з корисливих мотивів та незаконному зберіганні бойових припасів (ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 15 п. 6 ч. 2 ст. 115, ч.1 ст. 263 КК України).

Наразі на вимогу прокуратури підозрюваний перебуває під вартою.

Максимальна санкція статей передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв ХарківTimes , у Зміївському районі співробітники СБУ попередили замовне вбивство місцевого фермера і затримали організатора злочину.