Куницький не може бути депутатом через подвійне громадянство – Зеленський (відео)

Президент Володимир Зеленський заявив, що Олександр Куницький, який зареєстрований кандидатом на мажоритарному окрузі №169 у Харкові від партії “Слуга народу”, не може стати народним депутатом України, якщо він до цих пір є громадянином двох країн.

Про це Харків Times дізнався з публікації Депо.

Президент прокоментував ситуацію з Олександром Куницьким, відповідаючи на питання журналістів після наради з питань незаконної вирубки лісів у Харківській області.

Зеленський сказав, що, за його інформацією, Олександр Куницький “здав паспорт”. Але журналісти уточнили, що кандидат від “Слуги народу” тільки заявив про намір відмовитися від громадянства Ізраїлю, але юридично він досі має два паспорти.

Почувши про це, Зеленський заявив, що Куницький в такому випадку не може бути народним депутатом Верховної Ради України. “Згідно із законом він не може бути депутатом, якщо у нього є подвійне громадянство. Я думаю так. Якщо у нього є другий паспорт, якщо він його не віддав – не може бути депутатом”, – сказав глава держави.

 

Як повідомляв Харків Times, вокалістка гурту КАZKA харків’янка Олександра Зарицька звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням розібратися в ситуації з громадянством іноземної держави кандидата в депутати від “Слуги народу” Олександра Куницького. Також закликає до цього президента відомий громадський діяч з Харкова Ірина Багалій.

Відеоблогер Олександр Куницький балотується в народні депутати по 169 мажоритарному округу Харкова від партії “Слуга народу”. 30 червня на засіданні Центральної виборчої комісії заявили про те, що отримали документи, що підтверджують перетин державного кордону України Олександром Куницьким за іноземним паспортом.

У мережі навіть з’явилися фотографії Куницького у військовій формі ЦАХАЛ (армія оборони Ізраїлю). Їх опублікували відразу два нардепа – Андрій Денисенко та Ігор Мосійчук. Крім цього, в YouTube в 2014 році було розміщено відео, в якому користувач Мережі спілкується з Олександром Куницьким. Блогер і говорить про те, що знаходиться в Ізраїлі та готується прийняти присягу в ЦАХАЛ.

Куницький 6 липня підтвердив на зустрічі з виборцями у Харкові, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

Центральна виборча комісія 11 липня скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії “Слуга народу” Олександра Куницького. Але Куницький відновився через суд, вказавши, що весь час знаходився в країні за ізраїльським паспортом.