За “порятунок сина від в’язниці” мешканці Харківщини перерахували шахраям 70 тисяч гривень

Двоє жителів Балаклійського району перерахували шахраям 70 тисяч гривень за порятунок родичів від “в’язниці”.

Як повідомили у відділі комунікації Нацполіції області, 20 травня до чергової частини районної поліції звернулась із заявою 54-річна жінка. Вона розповіла, що їй зателефонував незнайомець та представився співробітником поліції. Чоловік повідомив, що її син затриманий за злочин, пов’язаний з незаконним обігом наркотиків. Аби «вирішити справу» та не відкривати кримінальне провадження відносно «правопорушника», невідомий попросив перевести на його банківську картку 40 тисяч гривень. Розгублена жінка замість того, щоб подзвонити сину чи до поліції, вирушила до найближчого терміналу й перерахувала необхідну суму. Через декілька годин потерпіла зв’язалася із сином та зрозуміла, що її ошукали.

Аналогічний випадок стався із 43-річним жителем Балаклії. Шахрай подзвонив заявнику та повідомив, що його син скоїв тяжкий злочин і задля того, щоб він не потрапив до в’язниці, необхідно заплатити. Потерпілий одразу спробував зателефонувати сину, але той був поза зоною досяжності. Після цього чоловік перерахував за порятунок родича 30 тисяч гривень.

За вказаними фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

В поліції звертаються до громадян з проханням не довіряти незнайомій людині! Перевіряйте сказане незнайомцями, особливо, коли вночі у вашій квартирі лунають підозрілі телефонні дзвінки або на порозі вашої оселі з’являються непрохані гості. В таких випадках варто обов’язково спробувати зателефонувати людині, яка потребує «допомоги» або до поліції, де начебто перебуває затриманий.

Як повідомляв Харків Times, 12 травня шахраї, які виманюють гроші у людей похилого віку за схемою: “ваш родич потрапив в біду” здійснили рейд по місту Лозова. Їх жертвами стали 76-річна жінка та 83-річний чоловік. Наступним мав стати  91-річний дідусь. Однак він не розгубився і викликав поліцію.