Суд по тарифам на проїзд перенесли через неявку представників мерії та метрополітену

Фото: UA: Харків

Заплановане на сьогодні, 14 травня, засідання Харківського окружного адміністративного суду щодо законності встановлення тарифів у метрополітені перенесли.

Як повідомляє UA: Харків, засідання не відбулося тому, що до суду не прийшли представники мерії та метрополітену. Обидва зазделегідь подали клопотання про відтермінування слухання.

Суддя Андрій Зінченко задовольнив клопотання та назначив наступне засідання на 23 травня.

Відзначимо, що на 22 травня заплановане засідання виконкому Харківської міськради, на якому має бути ухвалене нове рішення про підвищення тарифів на проїзд у міськелектротранспорті.

Як повідомляв Харків Times, 6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступають в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнання недійсними рішень про підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Окружний адміністративний суд 19 лютого припинив дію рішень виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд в метрополітені та наземному електротранспорті.

Однак в міська влада проігнорувала це рішення. Генадій Кернес заявив, що пасажири мають спачувати проїзд за підвищеними тарифами.

Прокуратура почала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення посадовими особами).