На виборчих дільницях Харківщини з’явились “волонтери” – ОПОРА

Фото: Iryna Bagalij / Facеbook

31 березня на Харківщині спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що на виборчій дільниці № 631241 присутні особи, які представляються “волонтерами від комунального підприємства “Клуб за інтересами за місцем проживання”.

Про це повідомляє громадська мережа ОПОРА.

“Коли спостерігачі ОПОРИ запитали у членів ДВК 631241, хто ці “волонтери” та чому вони знаходяться на дільниці, ті повідомили, що “волонтерів” направили з ОВК. В окружній виборчій комісії №169 повідомили, що не знають, хто це, і що невідомих змусили покинути межі зали для голосування”,- йдеться у повідомленні.

На дільниці №631299 ОПОРА також зафіксувала перебування невідомих “волонтерів”, але вони не знаходяться у залі для голосування.

Згідно з нормою частини 9 статті 28 Закону “Про вибори Президента України”, на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на пост Президента України, їх довірені особи (не більше однієї довіреної особи від одного кандидата), офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, партій – суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій (разом не більше ніж по дві особи від одного кандидата на пост Президента України, від партії, від громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). У частині 10 цієї ж статті зазначається, що інші особи, крім зазначених у частині дев’ятій цієї статті, можуть бути присутніми на засіданні комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії, про що приймається рішення на засіданні комісії. Перебування на виборчій дільниці під час проведення голосування осіб, не передбачених частиною дев’ятою цієї статті, не дозволяється.