На Харківщині у “день тиші” поліція отримала 17 скарг про порушення виборчого законодавства

Фото: BBC.com

30 березня, напередодні виборів Президента України, на Харківщині поліцейські зареєстрували 17 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Найчастіше до правоохоронців зверталися з повідомленнями про порушення, пов’язані із незаконною агітацією – було зареєстровано 9 відповідних скарг.

Про це повідомили у відділі комунікації Нацполіції області. У трьох скаргах йдеться про порушення в роботі виборчих дільниць, один факт розпивання спиртних напоїв на виробництві. За окремими зверненнями інформація не підтвердилася.

Так, працівники Чугуївського відділу поліції склали протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.212-14 КУпАП (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) у відношенні директора магазину, який не зняв зі стіни агітаційну листівку кандидата в президенти України.

До Новобаварського відділу поліції звернувся голова дільничної виборчої комісії із повідомленням про те, що близько 12:30 на виборчій дільниці виник конфлікт з охоронцем приміщення, який перебував у стані алкогольного сп’яніння. За вказаним фактом складено протокол за ст.179 (розпивання спиртних напоїв на виробництві) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Повідомлення про розміщення бігбордів агітаційного характеру надходили до Шевченківського, Новобаварського, Московського, Немишлянського відділів поліції Харкова та Лозівського і Дергачівського ВП Харківської області.

Крім того, до поліції надійшло кілька заяв про порушення в роботі виборчих дільниць. Так, за словами спостерігача, на одній з дільниць у місті Ізюм Харківської області він виявив відсутність графіка чергувань та затвердженого списку виборчої комісії.

До Харківського відділу поліції звернулась місцева мешканка, яка повідомила, що на її адресу надійшло запрошення на вибори на невідому особу.

Всі звернення зареєстровані в Журналі заяв і повідомлень територіальних відділів поліції. За кожним фактом проводиться ретельна перевірка.

Як повідомляв Харків Times, на Харківщині виборчі дільниці охоронятимуть 4 тисячі поліцейських.