Влада Харкова залишила підвищені тарифи на транспорт

Фото: www.city.kharkov.ua

Харківська міськрада не підтримала рішення суду про призупинення підвищених тарифів на проїзд в електротранспорті до розгляду по суті позовів ГО “Харківський антикорупційний центр” і депутата міськради Ігоря Черняка.

Позицію влади журналістам озвучили в прес-службі Харківської міськради, повідомив кореспондент Укрінформу.

“Рішення апеляційного суду стосується тарифів, прийнятих виконкомом 6 лютого 2019 року, але не стосується нової редакції рішення виконкому про тарифи від 20 лютого, підтриманого сесією міськради від 27 лютого. Тому вартість проїзду в метро залишається 8 грн, а в наземному електротранспорті – 6 грн”, – сказали в прес-службі.

Як повідомляв Харків Times, сьогодні, 25 березня, Харківський Апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, який призупинив підвищення тарифів в міському електротранспорті.

Окружний адміністративний суд 19 лютого припинив дію рішень виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд в метрополітені та наземному електротранспорті.

6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступають в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнання недійсними рішень про підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Прокуратура почала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення посадовими особами).