Судове рішення є обов’язковим до виконання, – прокурор Харківської області про тарифи на проїзд (відео)

Прокурор Харківської області Юрій Данильченко під час виступу на сесії обласної ради 28 лютого прокоментував ситуацію, що склалася за тарифами на проїзд в міському електротранспорті.

Про це стало відомо з онлайн-трансляції ради, фрагмент якої виклав в соцмережі UA:Харків.

За словами Данильченка, питання підвищення тарифів на перевезення пасажирів у міському електротранспорті постійно намагаються перевести із правового поля в політичне, і навіть світоглядне.

“Я не хочу на себе брати роль економічного експерта, а тим паче занурюватись у політику. Я хочу розставити акценти, які справді мають значення. З одного боку маємо рішення суду, що призупиняє підвищення тарифів на проїзд. З іншого – місто-мільйонник, яке понад тиждень вимушене користуватися міським транспортом за цінами, законність призначення яких, стоїть м’яко кажучи під великим питанням”, – зауважив прокурор.

Далі він провів невеличкий правовий лікнеп.

“Цитую: «ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження». Право громадянина захищатися судом забезпечується 55 статтею Конституції України. А стаття 129 з приміткою 1 Головного Закону безапеляційно зазначає: «суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання». Ця норма не може мати різночитання.”, – підкреслив Юрій Данильченко.

Однак, за його словами, в той же час ми маємо одразу кілька кроків, які можуть свідчити про явні спроби ухилитися від виконання рішення суду.

“Що можем зробити ми і що ми робимо? Єдино можливе: прокуратура Харківської області стала ініціатором розслідування за частиною другою статті 382 кримінального кодексу України, а саме невиконання судового рішення. Проведення досудового розслідування доручено органам національної поліції. Вчора ми отримали результати перевірки проведеної територіальним управлінням антимонопольного комітету України. Ці висновки зараз долучені до матеріалів кримінального провадження і захищені таємницею слідства. Тому я не можу їх оприлюднити, але повідомлю, що комітет встановив одразу кілька значних порушень встановленого законом порядку формування тарифів”, – розповів прокурор.

Він додав, що слідство чекає на висновки ще кількох контролюючих органів. Папка кримінального провадження поступово наповнюється інформацією.

“Я не хочу гримати кулаком по столу і лякати когось в’язницею ( хоча санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі). Я хочу лише ввічливо попросити дотримуватися Конституції України, кодексів України та не чекати доки папка з доказами переповниться”, – підкреслив Юрій Данильченко.

Як повідомляв Харків Times, Окружний адміністративний суд 19 лютого припинив дію рішень виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд в метрополітені та наземному електротранспорті.

6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступають в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнання недійсними рішень про підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Прокуратура почала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення посадовими особами).