В Харківській області на нові автомобілі швидкої допомоги витратять 60 мільйонів гривень

Фото: Інформатор

В 2019 році з бюджету Харьківської області для реалізації комплексу заходів Програми охорони здоров’я направлять 2 млрд 989 млн 193 тис грн.

Відповідне рішення затвердили сьогодні, 28 лютого, на пленарному засіданні ХІХ сесії Харківської обласної ради, повідомляє прес-служба облради.

Зокрема, на придбання автомобілів для служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф направлять 60 млн грн. На забезпечення медичним обладнанням комунальних закладів охорони здоров’я області витратять 180 млн грн.

260 млн грн направлять на забезпечення лікарськими засобами хворих, які страждають на онкологічну патологію, для проведення хіміотерапії.  1,6 млрд передбачено на надання медичної допомоги хворим – мешканцям Харківської області в комунальних некомерційних підприємствах.

Крім того, депутати затвердили внесення змін до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2019-2020 роки.

Так, до переліку завдань Програми на 2019 рік включено заходи з забезпечення надання високоспеціалізованої медичної допомоги ІІІ рівня внутрішньо переміщеним з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції особам в умовах закладів охорони здоров’я, що знаходяться у спільній власності територіальних громад області, за рахунок цільових видатків медичної субвенції. Орієнтовні обсяги фінансування на 2019 рік складають 26 млн грн. Відповідно, кошти підуть на забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення при наданні медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Крім того, згідно із внесеними змінами, у рамках обласної програми купуватимуться лікарські засоби та витратні матеріали для контрольованої стимуляції яєчників при заплідненні «ін вітро» у жінок із безпліддям на базі ДЗ «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України». Планові видатки на 2019-2020 роки – 10 млн грн.