У Харкові завершують випробування бронетранспортерів з новими корпусами (відео)

Фото: ukroboronprom.com.ua

Харківські бронетанкові підприємства – “Завод ім. Малишева” та “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова”, – завершують випробування бронетранспортерів БТР-4 з новими корпусами у рамках програми розширення виробництва цих бойових машин на потребу українського війська.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Державного концерну “Укроборонпром”

Наразі ДП “Завод ім. Малишева” вже успішно завершив повний цикл випробувань першого зразка БТР-4, виготовленого на підприємстві, та був кваліфікований, як виробник цих машин. Аналогічну процедуру кваліфікації, за результатами випробувань, вже завершує і “ХКБМ ім. Морозова”.

Під час випробувань БТР-4 з новими корпусами пройшли декілька сотень кілометрів по бездоріжжю та дорогам з твердим покриттям та витримали випробування обстрілом, зокрема і з великокаліберних кулеметів.

“Таким чином, “Завод ім. Малишева” та “ХКБМ ім. Морозова” у цьому році готові розпочати серійне виробництво БТР-4 з корпусів власного виготовлення. Це дозволяє значно збільшити темпи передачі цих бойових машин до українського війська, які раніше залежали від виробничих потужностей лише одного приватного підприємства”, – йдеться у повідомленні.

БТР-4 – потужна бойова колісна машина, яка створена фахівцями “Харківського конструкторського бюро ім. Морозова”. БТР-4 с перших днів війни успішно використовується українським військом та неодноразово доводив свою високу ефективність на полі бою.

Рівень захисту, який забезпечує ця машина – один з найбільших серед бронетранспортерів та БМП, що стоять на озброєнні Збройних Сил України. На цій машині встановлений бойовий модуль БМ-7 “Парус” з 30-мм автоматичною гарматою, високоточним протитанковим комплексом “Бар‘єр”, автоматичним гранатометом та кулеметом. Завдяки наведенню озброєння за допомогою сучасного цифрового комплексу, вдається досягти високої точності вогню, зокрема і знищення бронетехніки противника на відстані до 5 км.

Маневреність БТР-4 забезпечують німецький двигун Deutz та автоматична американська трансмісія Allison, які дозволяють розігнати майже 22-тону машину до 110 км/год.

Справка. На даний час корпуси бронетранспортерів виготовляє Лозівський ковальсько-механічний завод (ЛКМЗ, Лозова Харківської області), що входить до складу концерну УПЕК. Бенефіціаром концерну є народний депутат Анатолій Гіршфельд.