ООН розгляне план гуманітарної допомоги Україні

Фото: www.ukrinform.ua

У вівторок, 12 лютого, відбудеться презентація державам-членам ООН Плану гуманітарного реагування для України на 2019 рік.

Про це речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко повідомив у коментарі власному кореспонденту Укрінформу.

“План на поточний рік є частиною ширшої Стратегії гуманітарного реагування для України на 2019-2020 роки, підготовленої Управлінням ООН з координації гуманітарних питань у співпраці із урядом України”, – зазначив дипломат.

Ніколенко пояснив, що допомогу планується спрямувати на забезпечення першочергових потреб українців, постраждалих внаслідок російської агресії на Донбасі, з обидвох сторін на лінії розмежування.

“На цей рік в ООН задекларували 163 мільйони доларів США. За розрахунками організації, саме ця сума має дозволити допомогти 2,3 мільйона українців з числа найбільш вразливих категорій громадян на сході нашої держави”, – зазначив він.

Український дипломат зауважив, що сфери пріоритету плану – закупівля продуктів харчування та предметів домашнього вжитку, відновлення зруйнованого житла, ремонт очисних споруд, створення умов для дошкільного та шкільного навчання, а також надання медичних послуг.

“Реалізацію гуманітарної допомоги на Донбасі будуть забезпечувати понад 40 організацій, в тому числі агенції ООН, національні та міжнародні організації. Очікується, що фінансування плану здійснюватиметься за рахунок внесків донорів”, – розповів Ніколенко.

За його словами, українська сторона нині проводить активну роботу з іноземними партнерами з метою консолідації необхідних коштів. Зокрема, важливими є поїздки іноземних посадовців на схід України, аби вони на власні очі могли пересвідчитися у потребах мешканців регіону. Він нагадав, що складне становище мешканців сходу України також буде обговорюватися на спеціальному засіданні ООН 20-го лютого.

“Говоритимемо про складну гуманітарну ситуацію на Донбасі також під час першого засідання Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України 20 лютого”, – розповів Ніколенко.

Постійне представництво України при ООН, наголосив дипломат, вітає залучення організації до вирішення гуманітарних проблем Донбасу і сподівається, що у контексті реформування її діяльності буде посилена роль резидентів-координаторів у країнах, а реалізація гуманітарних проектів цьогоріч стане більш ефективною.

Він додав, що українські дипломати загалом очікують на більш активну участь ООН у вирішенні й інших аспектів російсько-українського збройного конфлікту.

Початок засідання запланований на 17.00 за київським часом.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 31 січня, Офіс ООН з координації гуманітарних питань в Україні опублікував план гуманітарної допомоги людям, які потерпіли внаслідок воєнного конфлікту на сході України, на 2019-2020 роки. Згідно з документом, допомогу планується надати 2,3 млн людей. Загальні потреби у фінансуванні становлять $162 млн, що приблизно відповідає рівням попередніх років.