Незамінним пристроєм у багатьох будинках є телевізор, за допомогою якого можна дивитися улюблені фільми, серіали, передачі, а також використовувати його як джерело картинки при підключенні приставок. Інновації, нові технології та стандарти якості дозволили суттєво урізноманітнити телевізори, щоб кожен у результаті знайшов своє ідеальне рішення.
Сьогодні їх випуском займаються такі виробники, як Samsung, LG, Xiaomi, Sony, Philips, Hisense та багато інших. Перш ніж купити телевізор потрібно визначитися з виробником, роздільною здатністю, типом матриці, наявністю різних функцій та додаткових можливостей. Найдрібніша деталь вплине на підсумкову якість картинки та зручність використання техніки.
Типи дисплеїв
На вибір є наступні рішення:
- LED. Відмінне джерело картинки з хорошими кутами огляду, середньою контрастністю, але високою і точною передачею кольору. Таку технологію застосовують у бюджетних моделях телевізорів;
- OLED. Широке колірне охоплення, ідеальний контраст і доступний чорний колір з насиченими відтінками. На деяких статичних картинках можуть бути залишкові сліди, що говорить про вигорання. Якщо планується дивитися лише фільми та серіали, то такий вибір стане ідеальним;
- QLED. Картинка яскрава і деталізована, надалі такі матриці не вигорятимуть. Відмінне рішення для фанатів ігор та любителів кіно, адже утворюється соковита та яскрава картинка.
Обов’язковим чинником буде діагональ. У невеликі кімнати підходить телевізор із діагоналлю від 22 до 32 дюймів, для спальної кімнати – від 32 до 43 дюймів, а для вітальні – від 43 до 65 дюймів.
Технічні характеристики
Частота оновлення екрана також важлива, як діагональ, роздільна здатність та матриця. Стандартом є показник 60 Гц, чого вистачає для фільмів та серіалів. Але якщо на екрані буде багато динаміки та телевізор використовується для відображення ігор, тоді варто вибирати моделі із частотою від 100 до 240 Гц.
Технологія (High Dynamic Range) підвищує якість картинки за рахунок збільшення діапазону яскравості та контрастності між світлими та темними зонами. Додатково з’явилося кілька нових технологій, включаючи HDR10 та Dolby Vision.
Інтерфейси
Найпопулярніший і популярний інтерфейс – це HDMI, що дозволяє підключати приставки, ігрові консолі, плеєри і навіть ноутбуки. Нове покоління DisplayPort також часто використовується. Порт USB є давно відомим і досі використовується для підключення додаткових девайсів або використання накопичувачів Flash.
Порт Ethernet дозволяє безпосередньо підключити до телевізора мережевий кабель, що гарантує стабільне з’єднання та високу якість. Причому багато моделей підтримують Wi-Fi, але сигнал може бути поганим і пряме з’єднання краще.