Архітекторка закликала харківців зібрати кошти на створення трьохвимірної моделі Держпрому

Фото: Харків Times

Архітекторка Ольга Клейтман закликала харківців зібрати 500 тис. гривень на створення трьохвимірної моделі Держпрому.

Про це Харків Times дізнався з її повідомлення у Facebook.

«Ми ведемо себе, як жебраки, чекаючи, що приїдуть добрі дяді з ЮНЕСКО , ООН, Америки, Європи. Невже то є проблема для мільйонного міста зібрати по 50 копійок на створення трьохвимірної моделі нашого Держпрому? До сих пір існують тільки креслення зроблені на основі обмірів ручною рулеткою! А вже маємо два прильоти, то що ж ми зволікаємо? Давайте закинемо потроху на банку харківської геодезичної компанії з 30-річним досвідом, яка погодилася починати просто зараз», – написала вона.

Клейтман наголосила, що це дуже велика і відповідальна робота. Довжина головного фасаду будівлі з боку майдану Свободи – близько 240 м, тильного фасаду – 400 м. Ширина центральної частини – 80 м. Площа забудови – 10760 м2. Загальна площа (усього) – 58043 м2, площа наземної частини – 50348 м2, підземної частини – 7694 м2. Будівельний об’єм (усього) – 347000 м3, наземної частини – 325764 м3, підземної частини – 21236 м3. Максимальна висота будівлі – 63 м.

«Залізобетоний Харків створює цифровий двійник Держпрому!», – наголосила пані Ольга.

Пізніше Клейтман написала, що за першу годину вже зібрано 15 тис. гривень.

Як повідомляв Харків Times, 28 жовтня близько 21:00 російська авіабомба вдарила у саме серце залізобетонного Харкова – будівлю Держпрому на центральній площі Свободи, яку більш як за рік до того, 7 вересня 2023 року, ЮНЕСКО внесло до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

30 жовтня мер Харкова Ігор Терехов ініціював онлайн-зустріч з головою Бюро Організації Обʼєднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Україні Кʼярою Децці Бардескі. Розмова була присвячена відновленню пошкодженої після російської атаки 28 жовтня будівлі Держпрому. Мер наголошував на необхідності привернути увагу міжнародної спільноти до воєнних злочинів рф проти культурної спадщини, а також підкреслив важливість термінової консервації будівлі в умовах наближення зими, щоб у подальшому відновити її в автентичному вигляді.

Вночі 8 листопада дві російські авіабомби вдарили по середмістю Харкова – поруч із метро «Наукова» та у площу Свободи. У Держпромі вилетіло скло у багатьох вікнах, що дивляться на площу Свободи.

11 грудня, під час першого дня роботи 19-го засідання Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, було прийнято рішення про застосування в екстреному порядку механізму «спеціального моніторингу» (ad hoc monitoring) щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна – перша в світі держава, де буде застосований цей механізм.

Відвідання Харкова місією ЮНЕСКО для моніторингу пошкодженої культурної спадщини області очікується у березні.