Обласний центр медико-соціальної експертизи (МСЕК) припиняє свою роботу в Харківській області. Його співробітників переводять до Обласної клінічної лікарні на посади звичайних лікарів. При цьому вони не мають права займати інші посади, а голови всіх МСЕК не можуть бути членами новостворених експертних команд, які й будуть надалі проводити медичні експертизи.
Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації із посиланням на директорку Департаменту охорони здоров’я ХОВА Тетяну Деменко.
«МСЕК ліквідовують, замість нього будуть створені експертні команди в кластерних і надкластерних лікарнях. Тобто зараз весь персонал центру буде переведено до обласної лікарні, де їм запропонують посади лікуючих лікарів, інші посади вони не мають права займати. Зокрема, голови всіх МСЕК не можуть бути членами новостворених експертних команд», – зазначила Деменко.
Як повідомляв Харків Times, напочатку жовтня Служба безпеки України затримала у Харкові злочинну групу з 13 осіб, які «списали» з військового обліку 400 осіб призовного віку з різних областей України на підставі фіктивних довідок про інвалідність. За даними слідства, до організації оборудки причетний голова однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій обласного центру.
Вже всередині листопада СБУ затримала у Харкові ще одну посадовицю МСЕК, яка за гроші допомагала чоловікам призовного віку ухилятися від мобілізації на військову службу.
За інформацією Харківського антикорупційного центру (ХАЦ), принаймні 50% лікарів харківських медико-санітарних експертних комісій є пенсіонерами. Зі 120 лікарів та керівників, які подали декларації за минулий рік, пенсії мають 62. ХАЦ визнає, що наразі неможливо достеменно дізнатися, що то за пенсії – за віком або ж з приводу інвалідності. Але цифра вражає.
22 жовтня за підсумками засідання РНБО президент Володимир Зеленський підписав Указ № 732/2024, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів». Серед інших важливих пунктів у цьому рішенні міститься «ліквідація медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року».