На Харківщину йде спека з Афріки

Фото: Харків Times

Наступного тижня, 8 – 15 липня, у Харківській області спостерігатимется спекотна погода через поширення на територію України тропічного повітря з північних районів Африки.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського регіонального центру з гідрометеорології.

Впродовж всього тижня очікується сильна спека з максимальними температурами повітря вдень 35 – 38°, місцями надзвичайна спека 40 – 41°.

Синоптики нагадують, що погодні умови можуть негативно впливати на самопочуття людей, призвести до ускладнення роботи комунальних служб, енергетичних підприємств, погіршення умов життєзабезпечення населення.

Центр громадського здоров’я МОЗ України розповів, як запобігти негативному впливу спеки при дотриманні простих правил від ВООЗ. 

  • Зберігайте прохолоду. Під час спекотної погоди важливо зберігати прохолоду, щоб уникнути негативного впливу спеки на здоров’я.
  • Тримайтесь подалі від спеки. Уникайте виходу на вулицю та виконання напруженої роботи в найспекотніший час доби. Перебувайте в тіні, не залишайте дітей і тварин у припаркованому транспорті, а за необхідності та можливості проводьте 2–3 години на день в прохолодному місці.
  • Тримайте прохолоду у домі. Використовуйте нічне повітря, щоб охолодити свій дім. Зменшіть теплове навантаження всередині квартири чи будинку протягом дня, використовуючи штори чи жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів.
  • Тримайте тіло прохолодним, вживайте достатньо води. Використовуйте легкий і вільний одяг і легку постільну білизну, приймайте прохолодний душ або ванну і регулярно пийте воду. Уникайте солодких, алкогольних напоїв або напоїв з кофеїном.