Рецидивістку з Харкова судитимуть за коригування російського вогню по місту

Фото: Харків Times

Харківська обласна прокуратура затвердла й передала до суду обвинувальний акт стосовно 34-річної безробітної неодноразово судимої харків’янки за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Підозрюваній загрожує довічне ув’язнення.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

У цій історії «прекрасно все» – починаючи з особистості підозрюваної, закінчуючи сумою, яку вона, згідно зі слідством, отримала за свою зраду: трохи більше чотирьох тисяч гривень. Хоча, мабуть, жінка, яка у свої 34 роки вже встигла неодноразово побувати під судом, звикла такі гроші вважати чималими. Взагалі-то й особистість, і сума досить яскраво характеризують хіба не основний «контингент» харківських зрадників – декласовані покидьки кримінального світу.

Але саме цю жінку зараз звинувачують у тому, що вона фіксувала на телефон та відправляла своїм російським кураторам наслідки атаки на середмістя Харкова ввечері 23 січня, коли удар прийшовся на колишню вулицю Пушкінську, що після цього й втратила ім’я російського поета.

«24 січня коригувальниця під виглядом «небайдужої харківʼянки» пішла фіксувати для ворога наслідки російських ракетних атак по Київському та Холодногірському районах м. Харкова. Нагадаємо, що 23 січня близько 22:00 російські військові здійснили ракетну атаку по Харкову, внаслідок якої було пошкоджено наукову установу, житлові будинки, магазини, кафе, аптеки, поштову установу та низку інших обʼєктів цивільної інфраструктури. Постраждали 9 цивільних громадян, серед них 4-річна дівчинка», – вважає слідство.

Останнім часом дивлячись на тих, кого затримують та судять за наведення російських ракет і коригування ворожого вогню по Харкову, бачимо здебільшого саме таких декласованих кримінальників та злиденних покидьків, що ностальгують за своєю «совєцькою юністю» серед фанерних полірованих «стінок» 60-х років з червоними вимпелами на стінах та макулатурними романами на полицях. Це не Харків. Це – його сміття.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Як повідомляв Харків Times, у лютому Служба безпеки України викрила ще одну агентку російських спецслужб, яка коригувала повітряні удари рф по цивільній інфраструктурі Харкова. Слідство встановило, що за її наведенням 23 січня цього року близько 22:00 рашисти обстріляли ракетами С-300 та Х-22 будинок наукової установи на вулиці Григорія Сковороди (тоді ще – Пушкінської) у середмісті Харкова та торгово-офісну будівлю неподалік Центрального ринку.

Фото: Харків Times
Фото: Харків Times
Фото: Харків Times

Доба 23 січня в Харківській області почалася з ракетного обстрілу Харкова о четвертій ранку, продовжилася ще важчим обстрілом обласного центру о сьомій та завершилася третім обстрілом о 22:00. У Харківській області за цю добу рашистські покидьки обстріляли з усіх видів озброєння близько 20 населених пунктів. У Харкові загинули восьмеро людей, серед них – восьмирічна дитина. Постраждали близько 60 цивільних, в тому числі дев’ять дітей.