Надзвичайники загасили масштабну пожежу в Харківській області (фото, відео)

Фото: ДСНС

Бійці ДСНС станом на 12:00 сьогодні, 13 червня, ліквідували масштабну лісову пожежу в Ізюмському лісгоспі Харківської області, яку гасили три доби. Площа пожежі склала більше 500 гектарів.

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні ДСНС Харківщини.

«Місцевість поблизу села Іванівка Ізюмської громади сильно постраждала від ворожої окупації у 2022 році. Тамтешні ліси щільно заміновані. І це сильно заважало рятувальникам у їхній і так нелегкій роботі», – йдеться у повідомленні.

Ліквідація пожеж у замінованих лісах збільшує ризики у кілька разів. Тому на допомогу пожежникам прийшли сапери ДСНС.

«Вони мають на озброєнні машини механізованого розмінування, завдяки яким облаштовують мінералізовані смуги в лісах, щоб відсікти вогонь. За допомогою міношукачів вони сканують місцевість, аби убезпечити шляхи пересування пожежної техніки. Піротехніки завжди йдуть поперед пожежників. Їхня робота рятує життя», – зазначають рятувальники.

Відомо, що ця пожежа не була наслідком російських обстрілів, на відміну від інших масштабних пожеж, які ще палають на Харківщині.

Як повідомляв Харків Times, станом на початок червня у Харківській області тривало гасіння семи масштабних лісових пожеж на загальній площі понад 4300 гектарів.