На Харківщині загинув військовий фотограф Арсен Федосенко

Сьогодні, 10 червня, загинув внаслідок важкого поранення російським КАБом у Харківській області фотограф Медіацентру СтратКому ЗСУ капітан Арсен Федосенко.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Управління стратегічних комунікацій ЗСУ, Верховної ради України та з власних джерел.

Арсен приєднався до лав ЗСУ навесні 2022 року. Разом з колегами-журналістами їздив уздовж лінії фронту, де робив репортажі про військовослужбовців. За його участі створено календарі зі зображеннями українських воїнів. Арсен є автором багатьох фотовиставок. Відомий своїми знімками в Україні та за її межами. Цікавився виноградарством, відвідував виноробні України і фотографував виноробів.

«Арсен був митцем, батьком, гурманом життя. Людиною, яка не знала моральних компромісів, завжди була вірною принципам людяності, фаховості, військового братерства. Жага до життя та вміння його смакувати органічно вилилися в бажання Арсена захищати свою землю та цінності. Землю, в яку він планував посадити лозу, та зробити вино, яке б вразило навіть французів. Як батько він виховав двох синів та пішов боротися з росіянами, щоб його синам не довелось цього робити. Як чоловік він був єдиним цілим зі своєю дружиною, це невимовна втрата для неї, пів всесвіту.

Арсен завжди був там, де потрібно. В бліндажі, під обстрілами, він чекав віконця, нагоди зняти бойову роботу. Завжди вірний своєму фахові. Всі, хто згадує Арсена, кажуть, що він був душею: спільноти, підрозділу, українства. Це невимовна втрата. Тому ми винні йому – посадити лозу в крейдових схилах Бахмуту, де він їх бачив, та зробити найкращий брют, брют “Arsen”, що буде знаний на весь світ.

Шана, честь та любов тобі, брате. Вічне життя у твоїх фото та цінностях, що ми понесемо далі», – йдеться у повідомленні СтратКому.

Останній запис Арсена на сторінці у Facebook – привітання колегам з Днем журналіста 6 червня.

«Бути відкритим. Приймати й пропускати крізь себе чужий біль. Зберігати об‘єктивність. Заслужити довіру співрозмовника. Пам‘ятати кожного, з ким спілкувався востаннє, і його мрії. Робити все, щоб ми знали героїв, і не забули ворогів» – написав він.

Картка дружини Арсена – 5457082256286910. Банка для збіру на підтримку родини в Монобанку https://send.monobank.ua/jar/431X1qjTUW

Як повідомляв Харків Times, на вихідних у Харкові стався прикрий інцидент з автівкою екстреної меддопомоги – медиків, які рухалися з усіма належними сигналами, рятуючи важко пораненого з-під Вовчанську, не пропустив водій цивільної автівки. Поранений, якого лікарям незадовго до зіткнення довелося реанімувати, додатково не постраждав, але лікар та фельдшер отримали чисельні забої.