Двоє харківських безробітних, що шукали для російської розвідки бази спецпідрозділу «Kraken», отримали по 15 років

Двоє безробітних жителів Салтівки отримали по 15 років тюрми з конфіскацією майна за підготовку ракетно-бомбових ударів рф по місцях дислокації Сил оборони на території Харкова.

Про це Харків Times повідомили речник Управління СБУ Харківської області Владислав Абдула та прес-служба обласної прокуратури.

«Серед основних цілей ворога були пункти тимчасового базування спецпідрозділу «Kraken» Головного управління розвідки Міноборони України», – йдеться у повідомленні СБУ.

Намагаючись встановити потрібні координати, зловмисники на велосипедах об’їжджали місцевість Харкова та його передмістя. Під час таких поїздок вони звертали особливу увагу на знаки розрізнення українських захисників та фіксували їхні геолокації, щоб передати їх до фсб.

Співробітники Служби безпеки задокументували розвідувальну діяльність російських агентів та 1 серпня 2023 року затримали їх «на гарячому» під час дорозвідки потенційної цілі.

Як встановило розслідування, 19- річного харків’янина дистанційно завербував кадровий співробітник 1-ї служби Департаменту контррозвідувальних операцій фсб. У поле його зору молодик потрапилв через власні прокремлівські коментарі у соцмережах. Молодик погодився на пропозицію представника російської спецслужби щодо співпраці і отримав завдання щодо збору та подальшої передачі ворогу інформації про підрозділи ЗСУ. Харків’янин запропонував своєму 20-річному знайомому з проросійськими поглядами працювати разом. Подальша комунікація з обома зрадниками відбувалась через заздалегідь відпрацьований анонімний чат у месенджері.

Встановлено, що за кожну позначку локації молодики отримували 50 доларів США на двох. Один із них також сподівався на сприяння від окупантів для вступу до академії фсб в росії.

Під час судового розгляду обвинувачені свою вину не визнали. Вони заявили, що просто каталися по Харкову та передмістю на велосипедах і жодних протиправних дій не вчиняли. Суд визнав обох зловмисників винними за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).

Як повідомляв Харків Times, Служба безпеки затримала 60-річного підприємця із села Вільхуватка Купʼянського району, який збирав для воєнної розвідки рф стратегічно важливу інформацію про Сили оборони на півночі Харківської області.