Доба війни на фронті: на Харківському напрямку тривають бої

Фото: ЗСУ

На Харківському напрямку українсько-російського фронту тривають запеклі бої. На Вовчанському напрямку вони не припиняються. Сили оборони України утримують місто, хоча бої точаться на його північних околицях. У напрямку села Липці за добу росіяни «успіху не мають».

Про це Харків Times дізнався з коментаря заступника начальника Харківської ОВА Романа Семенухи в етері нацмарафону.

«Наші Сили оборони дають гідний бій і продовжують утримувати місто… Бої на Вовчанському напрямку не припиняються. Ми його називаємо «друге вторгнення з півночі», яке відбулося з 9 на 10 травня. Ворог зосереджує свої штурмові дії на напрямку від Глибокого до Липців і трохи правіше, і в трьох напрямках в районі міста Вовчанськ», – сказав Семенуха.

Він також зазначив, що в районі села Липці «супротивник успіху не має».

За повідомленням Генерального штабу ЗСУ, станом на 11:30 сьогодні, 15 травня, «на Харківському напрямку противник активних дій з початку доби не проводив, намагається закріпитися на досягнутому рубежі та здійснює перегрупування».

Українські підрозділи виявляють окремі групи противника, місця розгортання його артилерії та завдають «вогневе ураження з метою недопущення накопичення ворогом сил і засобів в північній частині міста Вовчанськ». Українські воїни прочісують міську забудову, виявляють «місця зосередження живої сили і техніки російських окупантів та можливі місця обладнання ворожих позицій» – це робиться «під вогневим контролем української артилерії та безпілотних систем».

«Загалом з початку наступальних дій ворога на Харківському напрямку 10.05.2024 втрати у живій силі російських окупантів становлять 615 вбитими та пораненими, знищено або пошкоджено 98 одиниць озброєння та військової техніки», – повідомили у Генштабі.

Минулої доби станом на 23:00 14 травня на Харківському напрямку підрозділи наших військ відбили 11 атак противника зокрема, на напрямках Глибоке – Липці, Лук’янці – Липці, Борисівка – Нескучне, Шебекіно (рф) – Вовчанськ. Три атаки в районі Вовчанська на той час іще тривали.

«На окремих ділянках, в районах Лук’янців та Вовчанська, внаслідок вогневого впливу та штурмових дій противника, для збереження життя наших військовослужбовців та уникнення втрат, підрозділи здійснили маневр та перемістились на більш вигідні позиції. Бої тривають. Українські підрозділи не дають російським окупантам закріпитись. Проводяться контратакуючі дії, ворог під постійним вогневим контролем артилерії та підрозділів БПЛА Сил оборони», – повідомляв Генштаб.

На Куп’янському напрямку минулої доби ворог здійснив 16 атак на позиції наших військ на напрямках Лиман Перший – Синьківка, Вільшанка – Синьківка, Вільшанка – Петропавлівка, Кислівка – Іванівка, Крохмальне –  Берестове, Коломийчиха – Стельмахівка, Коломийчиха – Мясожарівка, Ковалівка – Новоєгорівка, Площанка – Макіївка. Успіхів ворог не мав.

Сьогодні зранку підрозділи українських військ відбили на цьому напрямку атаку противника та продовжували вести вісім бойових зіткнень на напрямках Лиман Перший – Синьківка, Куземівка – Стельмахівка, Крохмальне – Берестове, Котлярівка – Піщане, Кармазинівка – Новоєгорівка.

«Втрат наших позицій не допущено», – відрапортував Генштаб.

Більше того, на окремих напрямках «наші війська відновили втрачені раніше позиції та покращили тактичне положення».

Як повідомляв Харків Times, станом на 20:58 14 травня кількість постраждалих від російської атаки на житлові квартали Харкова збільшилася до 21 людини. Дітей серед них – троє.