Тато з дочкою вирішили привласнити берег річки Харків

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Київська окружна прокуратура Харкова направила до Господарського суду Харківської області позивну заяву щодо звільнення незаконно захопленої ділянки прибережної полоси річки Харків на вулиці Лазківка-Лужок та прибирання незаконно встановленого паркану, який перекриває доступ до води. У захопленні прибережної ділянки прокуратура звинувачує 60-річного харківця та його 36-річну дочку.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

На вулиці Лазківка-Лужок, розташованій в районі Журавлівки, містяться земельні ділянки, що належать батькові й дочці та стоїть їхній будинок.

«Батько і донька вирішили «збільшити» територію та, не маючи правових підстав, побудували з обох боків паркан у межах прибереженої захисної смуги річки Харків, самовільно зайнявши таким чином прилеглу земельну ділянку», – йдеться у повідомленні.

При цьому, зрозуміло, паркани «унеможливлюють вільний доступ інших осіб до берега річки, що суперечить вимогам законодавства». Ділянка ж на березі належить до прибережної захисної смуги й взагалі не може перебувати у приватній власності.

«Самовільним зайняттям земельної ділянки завдана шкода на суму майже 200 тис. гривень її законному власнику – Харківській міській територіальній громаді», – повідомили у прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо захоплення цієї ділянки стосовно 60-річного чоловіка направлений до Київського районного суду Харкова, стосовно його дочки триває досудове розслідування. А прокуратура наразі вимагає прибирання незаконних парканів.

Як повідомляв Харків Times,  у Харкові приватне підприємство понад десять років незаконно користувалося ділянкою на вулиці Шевченка. У 2022 році слідчі повідомили про підозру директорці цієї фірми за фактом самовільного зайняття земельної ділянки (ч. 1 ст. 197-1 КК України). Завдані підприємницею збитки оцінили у 150 тис. грн.

Майже водночас правоохоронці звинуватили двох колишніх працівників адміністрації одного з районів Харківської міськради у захопленні землі вздовж берега річки Лопань в Олексіївському гідропарку та незаконному будівництві на цій території.